Huawei'nin yeni yıldızı Mate7 raflarda!

Huawei'nin, 6 inç ekran boyutuna sahip yeni akıllı telefonu Huawei Mate7, satışta.

Huawei'nin yeni yıldızı Mate7 raflarda!

Huawei'nin, 6 inç ekran boyutuna sahip yeni akıllı telefonu Huawei Mate7, Ocak ayı itibarıyla, Türkiye'de kullanıcıların beğenisine sunuldu. Huawei Mate7, metal malzemeden üretilen gövdesi, geniş ekranı, yüksek performans için tasarlanan işlemcisi ve arka yüzünde yer alan parmak izi okuyucusuyla, akıllı telefon deneyimini yeni bir boyuta taşıyor. Huawei'nin yeni nesil akıllı telefonu ayrıca, sektördeki önemli ödülleri de şimdiden toplamaya başladı.

Büyüklerin Dünyasında Kurallar Değişiyor

Huawei Mate7, benzer boyutlardaki diğer telefonlardan farklı olarak, yüzde 95'i metal malzemeden üretilen gövdesiyle, estetik ve sağlamlık konusunda çıtayı yükseltiyor. 7,9 milimetre inceliğinde ve 185 gram ağırlığıyla Huawei Mate7, 2,9 milimetrelik ince bir çerçeve içinde yer alan 1080x1920 çözünürlüğündeki Full HD IPS ekranıyla da görüntüleme konusundaki farkını hissettiriyor.

Geniş Ekranda Yüksek Performans İçin Yaratıldı

Huawei Mate7, Huawei tarafından geliştirilen 8+1 "Kirin" 925 işlemcisiyle, 3 boyutlu oyunlar ve videolarda yüksek performans sunarken, işlem kapasitesini o an kullanılan uygulama veya fonksiyonun ihtiyacına uygun şekilde optimize ediyor. İşlemci, dört adet 1,8 Ghz'lik A15 çekirdekle yüksek performansa imza atarken, diğer dört adet 1,3 Ghz'lik A7 çekirdek ise akıllı güç dağılımı ve yüksek pil ömrü için tamamlayıcı gücü sağlıyor. Ayrıca, sadece parmak izi okuyucu için atanmış Kirin 925'e özel "Micro İşlemci" sayesinde, Mate7 uykudayken dahi tek dokunuşla, ekran kilidini açabilir ve parmak iziyle açılmasını istediğiniz uygulamalara ulaşabilirsiniz.

Tek Şarjla 2 Gün Kesintisiz Kullanım

Huawei Mate7'nin 4100 mAh lityum polimer bataryası yoğun kullanımda dahi yüksek pil performansına imza atıyor. Huawei Mate7, "normal", "akıllı" ve "ultra" olmak üzere üç farklı güç tasarrufu modunu destekliyor. Bu sayede, kalan pil ömrüne bağlı olarak, telefonunuzun hangi özelliklerini ne kadar süre ile kullanacağınıza karar verebiliyorsunuz.

Parmak İzi Okuyucusuyla Kişisel Bilgileriniz Güvende

Huawei Mate7, arka yüzünde yer alan parmak izi okuyucusu sayesinde özel hayatın "özel" kalmasını sağlıyor. Kaydedilen parmak izleri, izinsiz erişime engel olmak için şifrelenerek sadece telefonunuzda saklanıyor. Önemli bilgiler içeren tüm uygulamalar, parmak izi sensörü ile sadece yetkili kullanıcıların erişebileceği şekilde gizlenerek, "Ziyaretçi Modu" aktif hale getirilebiliyor.

Huawei Mate7, 1.699TL'lik tavsiye edilen satış fiyatı ile kullanıcılarla buluşuyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

4100 mAh lityum polimer bataryası.... öbürleri lityum monomer mi:)

Çok pahalı bu fiyata ve ünlenmiş kötü servisi ile bu cihazı istediği gibi satamaz

Lityum ion

@08 Şub 2015 13:16 bari full ingilizce yaz da bilmediğin ortaya çıkmasın: lithium ion.

4100 mAH bataryayı işlemçiye güç yetiştirmek için koyduklarını söylüyorlar incelemelerde yani işlemçi çok güç tüketiyormuş 1buçuk gün çivarı sarjı gidiyormuş.Yani 4100 bataryanın hiç bir artısı yok ama tasarım 10 numara.

öf öf o nedir o

Reklam olmuş biraz..

@08 Şub 2015 15:42 Advertorial denilen özel anlaşmalı bir reklam türüdür bu arkadaşlar, benim işim bu olduğu için söylüyorum, tepki gösterecek bir durum yok yani ;)

aa htc değil mi o? :)

Cihaz guzel

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play