IE9 ilk 24 saatte bu kadar indirildi!

IE9 ilk 24 saatte inanılmaz bir indirme sayısına ulaştı! Peki Firefox'un rekorunu kırabildi mi?

IE9 ilk 24 saatte 2.35 milyon kez indirildi!
24 saatte indirme rekoru 8 milyon indirmeyle Mozilla'ya ait.

Microsoft, Internet Explorer 9 RTM'nin ilk 24 saatte 2.35 milyon'dan fazla indirildiğini duyurdu. Şu anki rekor ise 24 saatte 8 milyon indirmeyle hala Mozilla'ya ait.

Windows Team, blog'unda IE9'u indiren herkese teşekkür etti. IE9 RTM, Beta sürümüne kıyasla iki kat fazla indirilirken, RC yayımından 4 kez daha fazla indirildi.

Microsoft'un HTML5 destekli son tarayıcısı IE9, önceki sürümlere bir takım performans geliştirmeleri ve yenilenmiş bir ara yüz getiriyor. Yeni özellikler arasında Windows 7 görev çubuğuna sabitlenebilen web siteleri, yeni sekme düzeni sayfası, indirmeler ve eklentiler için yeni uyarı sistemi, SmartScreen filtresi, izleme koruması ve daha fazlası var.

Yeni JavaScript motoru Chakra ve donanım hızlandırması özellikleri ise IE9'u performansta ilerilere taşıyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 20 Yorum

opera kullanmaya devam...

Chromium Kullanmaya devam

Ben indirdim,daha kurmadım,yorumları okuyorum
kurdum,başıma iş açtı şikayetleri az gelirse kurarım,kuranlardan bazıları,win7 sapitti diye yorumda bulunuyor,bir kaç gün daha beklerim öyle kurarım

chrome akar...

şuan piyasadaki en iyi tarayıcı operadır.ie,firefox boş bunlar.

mozilla firefox süper :D

Sorun yaşamadım, IE8'i zaten hiç beğenmiyordum, bir ara çok kilitlenirdi, bu iyi, bence kurun ve kullanın, bu çok güzel... Bu arada Edip Çiftçi'nin de gözü aydın, IE9 hep bir ay sonra çıkıyordu, aradan bir buçuk yıl geçti ama olsun, geç oldu, temiz oldu...

Internet explorer 9'u İndirip yükledim hızı muazzam ama bazı sitelerde sorun çıkartıyor uyumsuzluk problemi var onuda uyumluluk ayarıyla hallediyorum.

Internet explorer 9 rekorları altüst etmiş microsoft'u tebrik etmek lazım.

bazı fan ların ie os labirlikte kuruluyor kurulmasaydı kimse kulanmazdı lafını çürüten bir durum.
ie 9 adıkoyulmayıpta fake birar ve firma altında çıkarsaydı en hızlısı eniyisi kapışın yazardı millet.

ie9 da büyük gelişme var denemeden yorum yazmayın tabi hala xp kulanmıyorsanız yada mac eski teknoloji bunlar.
ie ön yargılarını birkenera koyup birkez deneyin ie9 a bir şansverin müptelası olun.

Eger IE9 kurulduktan sonra kilitleniyorsa 2 ihtimal var. Birincisi eski ekran karti surucusu. Ozellikle onboard intelli laptop kullanicilari ekran karti suruculerini guncellesin. Ikincisi de uyumsuz eklentiler. Ilk kurdugumda Youtubeda kilitleniyordu. Sonra IDMnin son surumunu yukledim duzeldi.

Arayüz dışında çok iyi.

donma ve kilitlenmelere devam, fakat chrome ne donma nede kitlenme oluyor...ne iştir anlamadım....

en iyisi google chrome sonra opera ama IE9 u da deneyecğim

Yahu bilgisayardan anlamayan kalkıp yorum yazıyor. Donma kilitlenme devam" diyen arkadaş kendine hiç sormuyor mu acaba " neden sadece benimki donuyor" diye.

html5 testine sokun bakalım kaç puan alıyor beğefendi. abartı abartı sonuç ne windowz çalışmayı durdurdu. hehe bir hiç.

Ziyaretçi yazmış:
Yahu bilgisayardan anlamayan kalkıp yorum yazıyor. Donma kilitlenme devam" diyen arkadaş kendine hiç sormuyor mu acaba " neden sadece benimki donuyor" diye.
--------------
Sadece onunki mi?:)

çöküyooorr mağdurum ie9dan mağdurum ...

Mozilla gibi bir internet tarayıcısı rekor mu kırdı?????Şaşılacak bir durum

pc nız guncel ve donanımlarınız eskı serı yanı eskı modellerdense kurmamanız tavsıyedır bu gune kadar ie den sasmadım pc son cıkan donanımları her zaman takıp eder kullanırım bu gune kadar bana vırus yedıgım dısında hıc sorun yaratmadı chrome,opera,firefox benım ıcın her zaman 2 sırada kalmıstır ie de aldıgım zevkı bana bu tarayıcılar hıc bır zaman vermedı ya cok karısık yada sureklı coken bır tarayıcıyla karsılastım mic.soft yine yapmıs yapıcagını rekor kıramasada benım ıcın kırmıs sayılır donanımlarınız ıyı ve yenı serılerdense sorun yaratıcagını sanmam + wın7 bendede sapıtmıstı bazı arkadaslar sapıtıyo demısler evet sapıtıyo eklentıler uyumsuzluk saglayabılıyo kurulum esnasında benımde google arac cbugu yuzunden geldı kaldırdım sıkıntı kalmadı gerekte yok zaten. en güzeli bu sefer " Teşşekürler Microsoft " sozunu ıcımden gelerek soyledım

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir