İlginç açıklama: "UFO'ların çoğu, bizdik!"

1950'lerde çekilen ve bugün halen tartışılan UFO görüntülerinin arkasından, bakın kim çıktı...

İlginç açıklama: "UFO'ların çoğu, bizdik!"

ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA), 1950'lerde çekilen ve günümüzde bile halen tartışılan UFO görüntülerini "bizdik" şeklindeki bir tweet ile üstlendi. Bu tweet aynı zamanda, ilk olarak 1998'de yayınlanan "The CIA and the U-2 Program 1954-1974" adlı belgeye yönlendirilen bir bağlantıya sahip.

Görünüşe göre, 2014 içerisinde, uzaylıları aramakta olan komplo teorisi severlerin bu konu üzerinde tekrar yoğunlaşmasından rahatsız olan CIA, durumu Twitter üzerinden netliğe kavuşturmaya karar vermiş. Bağlantısı verilen 272 sayfalık belge, 50'ler ve 60'larda dünya atmosferinde neler olduğu hakkında ilginç bilgiler içermekte ve CIA'in bu durumun içerisindeki konumunu açıklamakta. O sıralarda görünen pek çok açıklanamayan durum, "Siyah Giyen Adamlar (MIB)" ve dünya dışı canlılar hakkındaki pek çok söylentinin kaynağını oluşturmaktaydı.

O günden beri havada görünen ve açıklanamayan pek çok yabancı cismin yarısından fazlası, aynı belgeye göre, CIA tarafından sahipleniliyor. Gizli U-2 casus uçağı, o dönemlerde bulunan "sıradan insanlar" tarafından günün teknolojisi ile mümkün olduğuna inanılmayan yüksekliklerde uçmaktaydı. Belge, 1954 yılında projenin neden başlatıldığını da açıklamakta.

Bir başka Pearl Harbor durumu ile karşılaşmak istemeyen Başkan Dwight D Eisenhower, Sovyetler Birliği'nin üzerinde uçarak stratejik bilgi toplaması için bir uçağın üretimine izin verdi. Barışı da tehlikeye atmak istemeyen Başkan, bu görevi askeri birimler yerine sivil bir organizasyona (CIA) vermeyi uygun buldu. Bu izinle beraber, günümüze kadar süren bir şekilde, gözlem işlemleri CIA'in en önemli görevlerinden biri haline geldi. Çekilen "UFO görüntülerinin" yarısından fazlası da, işte bu uçağa ait.

Ancak bütün bu açıklamalara rağmen iki soru halen cevaplanmış değil: Öncelikli olarak, U-2 casus uçağı hakkında ABD hükümeti tarafından verilen bilgilere güvenebilir miyiz? Daha da önemli olan soru ise şu: Eğer bu açıklanamayan cisimlerin yarısı CIA'in sahip olduğu uçaklarsa, geri kalan yarısı neydi?

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

gunaydin yan

bizim teknolojilerimiz geliştikçe ufolarında teknolojileri gelişmiş nedense. Fotoğraflardan öyle gözüküyor.

onlar bizdik bosuna aramayın cevabı kadar suphe uyandırabilecek bir cevap veremezlerdi bence :)

Yarısı onlarsa yarısı da başka uçaklardır bir şey beklemeyin :)

Cin tayfası kendini uzaylı diye yutturuyor inançsız batı dünyasıda bunları gelişmiş uzaylı toplumu sanıyor. bu batılıların, demon, ruh, uzaylı diye gördükleri hep 3 harfli tayfası.

@11 Oca 2015 23:39 Irkçılık yapmayalım ;)

peki 17 alemden biri biz isek diğer 16 sı nerde sonuçta dünya gezegen ve uzayda çok sayıda gezegen var bence eğer biz bu dünya daysan başkalarıda olmak zorunda abd kendi ufolarını kendine sakla seninle işimiz yok

yahu ne ufosu ya :) çocuk musunuz olm siz? büyüyün artık biraz...

Desene uzaylılarla ilgili birimler ve gönderilen mesajlar falan boşa para harcıyorlar o zaman.

Eğer Amerika Ufo teknolojisine sahipse vay dünyanın haline diyorum.

Editör güzel yakalamış :) hadi diyelimki inandık doğru söylüyorlar "Eğer bu açıklanamayan cisimlerin yarısı CIA'in sahip olduğu uçaklarsa, geri kalan yarısı neydi?"

@13 Oca 2015 11:39 gerişimi rus çin vs vs

lan daha 100 yıl önce teknoloji denen şey icat olmamıştı veara insanlık günümüz teknolojisine sıçradı altında ne ler var teknolojinin gelişmesinde neden hep abd.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost