İngiltere korsanı kota ile durduracak

Kotalı internet korsanı engelleyebilir mi? Eğer İngilizler bu karara varırsa kota boyut değiştirecek

  • Ümit Öncel
İngiltere korsanı kotalı internet ile durduracak
Korsanla savaşın yeni silahı kota

İngiliz hükümeti önünü kesmekte zorlandığı internet üzerinden telif hakları korunan verilerin paylaşımına karşı ilginç bir yöntem uygulamaya hazırlanıyor. İngiliz parlamentosunda Kültür Sekreteri olarak görev yapan Andy Burnham, korsanla savaşta "teknik bazı çözümler" üretmek için çalıştıklarını açıkladı.

Bu "teknik çözümler"in bir örneği geçtiğimiz günlerde Fransa'da kabul edilmişti. İngilizler de Fransızlar gibi korsana karıştığı tespit edilen kullanıcının internet bağlantısına müdahale etmeyi planlıyorlar. Henüz tasarının detayları tam olarak açıklanmadı ama Burnham'ın açıklamalarına göre bu kullanıcıların internet kullanımlarına bir kullanım kotası getirilebilir, bağlantı hızı düşürülebilir veya internet bağlantısı belli bir süre için iptal edilebilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 23 Yorum

zaten kullanıcıların %70 i neti korsan amaçlı kullanılıyo dünya da bi düzen getirilirse çağın buluşu net banallaşır..

Hızı Düşerse Adam ihtiyacı olursa gene indirir. 3 saate inecekse 8 saate iner. adam ihtiyacı varsa indirir. Eger kota konulursa çözüm olabilir. Milet ona göre hiç birşey indirmez aynı bizim ülkedeki durum. 4 gb kotada isnanlar video izlemeye korkuyor. kota gidecek diye..

ingilizleri akıllı sanırdım...

iyi yapmışlar

ttnet i örnek alabilirler. o bu işi ii bilir :DD

Hep dedim yine diyorum. Böyle bişy köşebaşı korsancılarının ekmeğine yağ sürmekten başka bi işe ya-ra-maz. + daha çok artarlar..

bence ürün fiyatlarını düşürsünler bu kesin çözüm olur kotayla filan uğraşmasınlar boşuna indirecek adamı kota da durduramaz:D

biz zaten ttnetle normal şartlarda bağlanamıyoruz bide kesinti olursA hiç kullanmayalım daha iyi

iyi de internet ve paylaşım programları bu kadar popüler değilken bile bi tezgah altı sektörü vardı.kota koyulursa yine eski tas eski hamam... o tezgah altı sektörünü geri istiyolarsa koysunlar kotayı da görelim :)

adamlara netinde korsanını kullanmaya zorluyolar :P:P

Tamam, güzel herşey iyi-hoş da... Yakın vadede kaçınılmaz olarak hayata geçecek olan IP TV ve online HD video izlemek v.b gibi çok yaygın ve kazançlı ticari uygulamalar için gerekecek olan astronomik bant genişliği ve kota ihtiyacına ne halt yiyecekler bakalım.

evet gerçekten bu işi ttnet en iyi yapanlardan hız kesmeyi bağlantıyı sınırsız dııp 15 gb sınır koyması alın orayada ttnet sızde rahat edin :))

iyi de internet ve paylaşım programları bu kadar popüler değilken bile bi tezgah altı sektörü vardı.kota koyulursa yine eski tas eski hamam... o tezgah altı sektörünü geri istiyolarsa koysunlar kotayı da görelim :)

Kesin bu ttnet tüm dünyayı tehdit ediyodur sizde kota uygulayacaksınız diye :D :D

o zaman neti sadece devlet adamları kullanır sonuçta internet başladığı noktaya dönmüş olur

bunu ttnet kesin yapar biz baskasına gecelim

korsan biterse,orijinal ürün satışıda düşer.Neden derseniz aslında korsan paylaşım,orijinal ürünler için inanılmaz bir reklamdır.
Mesela adam korsan bir mp3 indirdi.Çok beğendi.Onu satın almak isteyebilir.Ayrıca neti yavaşlatmaları ya da kota koymaları kendilerine zarar.

Korsan a hep kötü diyorlar.Korsan aslında çok iyi bir reklam kaynağıdır.Ürün tanıtımıdır.Büyük şirketler isterlerse korsanı bir dakikada bitirirler.Düşündünüz mü hiç neden biteremiyorlar ? ya da bitirmek istemiyorlar.
Hey gidi hey.Bırakın bu işleri.Korsan engellenirse emin olun orijinal ürünler elinizde kalır.

afferim ingililere çok saçma bi proje interneti sadece korsan için kullanan kotasıyla fll korsan indiren adamla interneti "düzgün" kullanan adamı ayırt edemiyecekler kota dahada düşücek. daha daha düşücek sonra ttnet atılcak orayada jetthızında 8mbit internet "SINIRSIZ" diye sevinirler onlarda. -_-"

kimi de korsanın savunucusu olmuş, yanlışınızın fakında bari olun. cebiniden paranızı çalsalar iyi mi olur, aynı şey işte. ama bu endüstrinin başını çeken holywood- abd bizi sözmüren abd değil mi. o zaman sadece abd filmleri için korsan kullanmam kendi açımdan hakkımdır. ama dürüst bi programıcının programını satın almak lazım.

ya saçma işlerle uğraşıyolar. yaa. iş güç yok sanki

BUNUN YERİNE KORSAN İÇERİK CRC LERİNE ERİŞİMİ ENGELLEYİN DOWNLOAD A BAŞLADIKTAN SONRA DİREK KOPSUN NET DEYİL O DOSYA BÖYLECE HİÇBİ PROBLEM OLMAZ

Bir memlekette ekonomi duzelmedigi surece korsan olur. Ha yurt dışında yuksek neden mi devam ediyor. O korsanı orada kullananların ki artık hastalı olmuşda ondan. Normal şartlarda benim maaşım olması gereken degerde olsa (yurtdışı degeri), yani şu an kinin 2-2,5 katı.
O zaman neden korsan kullanayım ki.

avrupa türkiyeye benzeyecek internet konusunda..kotalı yapacak...dediğim gibi herzaman

Sen de yorum yaz