Intel'den E ve M model iki farklı SSD

CPU dünyasının lideri Intel, şimdi de SSD pazarına el atıyor. Şirketin yeni SSD'leri neler sunacak?

Intel'den E ve M model iki farklı SSD
Intel, geliştirdiği yeni SSD'lerini bu yılın üçüncü çeyreğinde kullanıcılarıyla tanıştırmak istiyor.

Intel, 240MB/saniye okuma ve 170MB/saniye yazma hızına sahip yeni SSD'lerinin (Solid State Disk) üretimine çok yakında başlayacak.

Bilgisayarın en yavaş gelişen parçalarından biri olan ve verilerimizi depoladığımız HDD'ler (Hard Disk) yerini artık yavaş yavaş SSD disklere bırakıyor. Bunun en açık ispatı da SSD pazarına giren büyük markaların atılımlarında gizli aslında.

Tüketiciler, artık SSD disklerden maksimum verim alabilmek için HDD'lere para ödemek istemiyor. Hal böyle olunca SSD pazarı da bugün hiç olmadığı kadar hareketli.

Her ne kadar SSD'lerin fiyatları henüz istenen seviye inmemiş olsa da, yakın gelecekte bu teknolojinin yaygınlaşmasıyla beraber hemen her PC'nin SSD'lerle donatılacağı söylenebilir.

Expreview'un geçtiğimiz günlerde yayınladığı bir raporda Intel'in yol haritası gözden geçirildi. Bu yol haritasına göre Intel, 2 yeni SSD üzerinde çalışıyor. X-serisi içerisinde yer alacak olan Intel'in SSD'lerinin 170MB/s yazma hızına ve 240MB/s okuma hızına sahip olacağı sanılıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

"Intel, 240MB/saniye okuma ve 170MB/saniye yazma hızına sahip yeni SSD'lerinin (Solid State Disk) üretimine çok yakında başlayacak."

Diyeecek söz bulamıyorum

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
1
Intel'den E ve M model iki farklı SSD
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir