Intel'in yeni Atom'larının sevkiyatı başladı!

Intel, netbook'lara hayat verecek yeni işlemcisiyle ilgili sevindiren haberi verdi!

  • Zeynel A. Öztürk
Intel' "Cedar Trail"in sevkiyatı başladı!
Yüzde 20 daha az enerji harcıyor

Intel'in netbook'lara özel ürettiği "Cedar Trail" olarak bilinen çift çekirdekli Atom işlemcilerin sevkiyatına başladığı ortaya çıktı. Artık 1080p çözünürlüğünde video oynatabilecek güçte olan işlemci, Intel'in Graphics Media Accelerator 3600/3650 işlemcisi ile şu anki Atom'lardan iki kat daha fazla performans verebiliyor.

N2600 ve N2800 yeni Atom işlemcileri, aynı zamanda yüzde 20 daha az enerji tüketiyor. Çipler, Intel'in 32nm'lik işlem teknolojisiyle üretilmiş ve bu sayede güç tasarrufunun yanında, ince bir tasarıma da olanak tanıyor. Önümüzdeki ay düzenlenecek CES'den önce yapılan bu duyuru, netbook üreticilerinin şov sırasında yeni cihazları hakkında konuşmaları için şirketlere şans tanıyacak.

Intel, yeni çipiyle oldukça zor durumda olan netbook piyasasının yanında sağlık sektöründen de medet umuyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

netbooklar tarih olurken intel nettoplara üretecek heralde...

1080p video oynatamayan islemcileri satmakla is yaptigini mi saniyor.

1080P' den bahseden çok ama dx 11 ve grafik ağırlıklı uygulamalardaki yeteneklerinden bahseden yok. amd' nin en kıytırık mini book serisi için üretilen apu İ7 işlemcili ve onboard inel vgasına sahip modeline kafa tutmaktan ötedeyken 1080P açsa ne olur açmasa ne olur herşey 1080P yada olağan üstü saat hızlarından ibaret değil.

AMD APUlarına karşı birşey yaptığı yok hala. performans olarak mükemmel AMD APU. Intel bu sektörde biraz geride kalacak gibi.

Sen de yorum yaz