Intel: Overclock için yeni işlemci ve anakart

Intel'in üst düzey overclock performansı için geliştirdiği yeni işlemcisi ve anakartı sahnede!

Overclock için yeni işlemci ve anakart

Intel, en yüksek performans değerlerine sahip yeni Extreme Edition işlemcisini ve Extreme Edition ana kartını tanıttı.

Overclock için uygun şartlara sahip olan yeni Extreme Edition işlemci ve anakartlar, Intel'inm en üst düzey performans hedefine uygun olarak tasarlanmış.

i7-3960X işlemcisi masaütü PC'ler için üretilirken i7-3920XM varyasyonu ise dizüstü PC'ler için planlanmış. i7-3960X işlemcisi piyasada tek başına, 1059 Dolar fiyatla satılıyor.

6 çekirdekli i7-3960X, 3,3 GHz temel saat hızına sahip.Turboda ise işlemci 3,9 GHz hızına çıkıyor. 15 MB cache'i bulunan işlemci 64 GB RAM'i destekliyor. 32 Nanometre teknolojisi ile üretilen işlemci 130 watt enerji tüketimine sahip.

Intel'in yeni, Extreme Edition anakartı ise Stormville kod adını taşıyor. Model numarası ise DX79SR. Intel'in X79 Express çipsetiyle inşaa edilen anakart yeni i7-3960X işlemcisini destekliyor.3 adet PCIe 3.0 x16 slotu bulunan anakart aynı zamanda sekiz DIMM slotuna da sahip, ki Intel bunların overclocklu DDR3-2400 hafıza modüllerini çalıştırabileceğini vurguluyor. Saniyede 64 GB veri aktarma hızına sahip olan anakart, yüksek derecede overclock deneyimine ve bilgisine sahip kullanıcıları hedefliyor ve bu detay, anakartın kullanım klavuzunda da özellikle vurgulanmış. DDR3-2400 hafıza modüllerinin çalıştırılabilmesi için ileri derecede Overclock bilgisine ve deneyimine ihtiyaç duyulacağının altı çizilmiş.

İndirmek için tıklayın

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz