Intel parayı bastırdı, patentleri topladı!

İşlemci devi, parayı bastırdı ve belki de geleceği çok etkileyecek önemli bir karara imza attı...

Intel parayı bastırdı, patentleri topladı!

İşlemci devi Intel, Real Networks'ün elinde bulunan 190 patent ve 170 patent uygulamasını satın aldı.

Intel, bu alımla birlikte mobil platformlarda gücünü daha da artırmayı planlarken, özellikle yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan ultrabook'lar için de önem arz ediyor. Bu patentler ile akıllı telefon, ultrabook ve dijital medyada yeni atılımlar yapabilmeyi hedefleyen Intel'in alımından sonra Real Networks, sattığı patentlerin bir kısmını kullanmaya devam edecek.

Gelecek jenerason video kodeklerini kapsayan patentler ile Intel'in neler yapacağını ise zaman gösterecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

son moda patent savaşları

TEKEL E DOĞRU :D

intelde para bol geliştirmeye kendini hiç yormaz direk başkası yapar o sade satın alır. geçmişten bugüne kadar herşeyi aldı ve halende almaya devam ediyor inşallah arm firması patent falan satmaya yada vermeye kalkmaz intel firmasına zamanı gelince. amd firması ilk piyasaya girdiği ve rekabete başladığı dönemden beridir tüm patenntlerini kullanıma açıp sattıda ne oldu şimdi acınacak hale getirmiş durumda neredeyse. ati dışında elinde dişli bir silahı kalmadı. eski athlonlar kadar güçlü bir mimari yapamadı gitti sürekli revüzyon ile çözüm yaratmaya uğraşıyor.

yeni video codecler dediğide sanırım amd' nin apu mimarisine karşı grafik konusunda kafa tutmak için kullanacak entegre grafik konusunda çakılmış konumda gelecek vaad edemiyor.

Cep Telefonu CPU'su çıkaracakta bence geç kaldı ARM architectur'ü kimse geçemez Apple Iphone bile A5 Chipset yapsa bile yapısına ARM mevcut yani Intel'de kesin arm'ye yaptırır.

Eski cpu'lara baktım StongARM adında Intelin cpusu mevcut bakınız

ab, amd ye üzülüyorum bn yaa yazık adamalr okdr para harcıo win 7 yok bilememle

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play