Intel'in mega-çipi Knights Mill ortaya çıkıyor!

Intel'in 72 çekirdekli mega-çipi Knights Mill, ortaya çıkmaya başladı!

  • Ercan Uğurlu
Intel, Knights Mill mega-çipi yolda

Intel, Geliştirici Forumu'nda (IDF) Knights Mill olarak adlandırılan mega-çipinin üzerindeki giz perdesini araladı. Üst düzey performans sağlayan Xeon Phi işlemcilerinin gelecek nesli olan Knights Mill ile beraber özellikle yapay zeka gelişim noktasında mücadele edecek olan Intel, 2017 yılında bu işlemcilerini satışa sunacak.

Sunucular ve iş istasyonları için kullanılacak olan Xeon Phi'nin gelecek nesli olarak adlandırılan Knights Mill için uzunca süredir çalışan Intel, daha önce de yapay zeka konusundaki çalışmalarına hız kazandırmak için Nervana isimli bir şirketi satın aldığını duyurmuştu. Şimdi Knights Mill'i de yavaş yavaş hareketlendiren Intel, 72 çekirdekli işlemcisiyle geleceği değiştirmek için neler yapacak, önümüzdeki yıllarda göreceğiz...

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

saat hızı düşüktür muhakkak 72 çekirdek demek devasa bir ısı oluşumu 40 derecelik ısıya sabitlemek için bayağı uğraşmışlardır yük altında 75' i rahat görecektir.

fiyatıda 20bin dolar civarında olur muhtemelen

masa üstüne ucuza ne zaman gelir acaba

yerli üretim lazım bize..AR-GE olmadan ülkenin ekonomisi gelişemez..hep dışarıdan mı alacağız...al al nereye kadar..kendimize ait sıfırdan bir işletim sistemi lazım ayrıca(linux tabanlı OLMAYAN)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play