İnternetin yeni Facebook'u Türklerden geliyor

Webrox Inc., Midonya projesiyle Türkiye'deki çevrimiçi oyun dünyasına yeni bir pencere açıyor.

  • Selim Öztürk
Facebook'a Türk rakip geliyor
Webrox Inc. midonya.com projesiyle bu yıla damgasını vurmak istiyor.

Amerika'da yaşayan birkaç Türk tarafından yaratılan çevrimiçi oyun eğlence sitesi midonya.com, Beta sürümüyle Haziran ayında kullanıma açılıyor. Midonya adasında, oyunlardan videolara, güncel haberlerden yeni arkadaşlıklara kadar birçok içerik kullanıcılara güvenli ve eğlenceli bir şekilde sunuluyor.

Midonya.com' un karakter tasarımları, yazılım kodlaması, animasyon ve içerik düzenlemesi gibi ana unsurları, Webrox Inc. tarafından ileri teknoloji kullanılarak geliştirildi.

Yabancı sermaye desteği almayan ve tamamı Türk bir ekipten oluşan Webrox Inc., Türkiye'de gençlerden destek bekliyor.

Midonya ekibi adına açıklama yapan Murat Karslıoğlu, midonya.com projesi için bir dönem dünyayı kasıp kavuran Tamagotchi'nin internetle buluşması denebileceğini, bu projenin ilk etabını Türkiye'de başlatarak dünya çapında bir eğlence portalı olmayı hedefleyerek, midonya.com ile sadece bir web sitesi olarak kalmayıp aynı zamanda Türkiye'nin internet dünyasındaki gururu olmak istediklerini belirtti.

Midonya.com'a ön kayıt yaptıran ilk 1000 kullanıcı arasında yapılacak çekiliş sonucunda kazanan kullanıcılar Sony Vaio dizüstü bilgisayar ve daha birçok supriz hediye kazanacaklar.

Üye olmak için tıklayın.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Bu Türk Facebook'u denilen sitede üyelik için ilgili yere mail adresini yazıyorum ve 0-1000 arası bir rakam belirtiyor. Yaklaşık 1 saat sonra arkadaşım 1027 gibi bir rakam söylüyor, sonrasında başka bir arkadaşım girince 400 küsürlü bir katılım numarası verdi. Bu siteye katılımı artırmak için yapılmış Sony laptop kampanyası ne kadar gerçekçidir acaba?

Sanirim 1000'er gurup icin cekilis yapacaklar. Ilk 5000 kisiyi dahil edecekler. Sitede oyle diyo.. Herkese vermezler tabi, 5000'den 5 kisi alir. Gercekcilik demissin de Amerika'da Sony Vaio 5-10 tane verseler bile cok pahali degildir, araba vermiyorlar sonucta..

"Midonya.com'a ön kayıt yaptıran ilk 1000 kullanıcı arasında yapılacak çekiliş sonucunda" diyor yukardaki haberde, sitede de hiçbirşey yazmıyo zaten bi tek mail adresi girme yeri var başka bişey yok, ilk 1000 kullanıcı kelime öbeğinden her 1000 kullanıcıda 1 kişiye Sony anlamı çıkmaz, verceklerine inaniyorum da bu katılımcı sayısını sürekli 0-1000 arasında göstermelerinin açıklaması nasıl yapılır onu da merak ediyorum

Yaziyor email yazdigimiz yerin altinda, 5000 de bir tekralanacak diye. Kirmizi cekilis duyurusu diye..her 1000li gurup her herhalde. Ya ben katildim arkadaslar da katildi , bana cikarsa yazarim :)

Facebok Türkçe olduğunda ne yapacak peki bu site :)

iPod katili diye üretilip ölmeye mahkum ürünler gibi olmuş bu da. Facebook adını kullandığınız müddetçe o sitenin reklamını yapmış olursunuz.

İçeriği boş olan ve açılmamış bir siteye üye olmam ve olana da gülerim.

Sitede künye yok, adres yok birşey yok :) O zaman ben de bir site açayım ve Türkiye'nin YouTube'u olacağım diyeyim. Chip de bana yer versin konu yapsın.

Webrox Inc arat cikiyo.Site zaten facebookla ilgisiz kedi gibi bir sey sayfada oyun, Portal gibi bir sey heralde.

ben girmedim girmicemde

Neden herkez bu tip sitelere eğilim yapıyorlar? Alın size chip! Eğilin buraya en azından kafalarımıza bişeyler girer.
-İşin espirisi bu. Ben bu tür siteleri tercih etmiyorum.

tutmaz bu is.zaten yapildi.chip tr deki calisanlar girer sadece

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play