iOS 7'deki yenilikleri çalışır halde izleyin!

iOS 7 resimleriyle yetinmeyin, nasıl çalıştığını, yeni efektleri ve fazlasını bu videoda izleyin!

iOS 7'deki yenilikleri çalışır halde izleyin!

iOS'un 2007'den beri pek değişmeyen tasarımını yenileyen iOS 7, görünümün dışında Control Center, yeni çoklu görev yetenekleri, yenilenen kamera uygulaması ve güncellenen Safari gibi birçok yenilik içeriyor.

Kullanıcı arayüzünde önemli değişiklikler yapılan iOS 7'nin daha düz ve 3 boyutlu katmanlardan oluşan tasarımı, kullanılan ince yazı tipleri ve bol miktarda boş alan sayesinde karışıklıktan oldukça uzak. Yeni Control Center, cihazın ayarlarına hızla erişmenizi sağlıyor. Android'dekinin aksine Control Center'ı açmak için parmağınızı ekranın altından yukarıya doğru sürüklemeniz gerekiyor. iOS 7'de çift dokunduğunuzda ise yeni çoklu görev ortamı ekrana geliyor. Bu sayede size gösterilen önizlemeler arasından istediğiniz uygulaya kolayca geçiş yapabiliyorsunuz.

iOS 7'deki en önemli yenilikleri size bu yazımızda sıralamıştık, ancak bu yeniliklerin iş başında tam olarak nasıl göründüğünü, yeni 3D efekti ve yeni animasyonları merak ediyorsanız, Apple'ın henüz yayınladığı bu videoyu izleyebilirsiniz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

Bu Apple'ın 3 gün önce kendi sitesinde verdiği video. Aynı şeyden haber yapacağınıza kendi video incelemenizi beklerdim.

@13 Haz 2013 11:20 Daha yayınlanmadan nasıl yapsınlar? Mantık was here?

@13 Haz 2013 12:09 geliştirici olarak yüklenip incelenebilir.

@13 Haz 2013 12:09 Bilmeden konuşuyorsun. Elinde iPhone 4 veya üzeri olan herkes iOS 7 betayı kurabilir. Kurduktan sonra video inceleme yapabilir. İnanmazsın sen şimdi, git iPhonedo'nun videolarından öğren. Önce o mantığı kendin bul sen.

Video sıkıcı olmuş heyecan uyandırmyor

@13 Haz 2013 11:47 Kesinlikle eleman sanki üflemiste cikmis yayina. Yarisinda kapattim videoyu.

Aciz ios windows phone'dan kopyala yapıştır yapmış resmen....... :S

Ben şahsen bir türlü Apple ürünlerine ısınamadım. Yıllardır Nokia kullana kullana resmen milli telefon markası haline gelmiş ülkemizde. Büyük ihtimalle önümüzdeki aylarda Nokia'nın Lumia serisine geçerim...

Beta sürümleri geliştiricilerin kullanımına sunuldu 2-3 gün önce.

Windows tan kopya.. ne günlere kaldık..

Çok telefon değiştiren biri değilim. Ama üzerlerinde yazılım geliştirdiğim için bir çok mobil işletim sistemini kullandım. Androidi çöpe attıktan sonra devam edecek olursam. iOS 7 nin görselliğindeki yeni özellikler windows phone 8 e çok benziyor. Fakat wp8 inde iOS gibi çalışabilmesi için 40 fırın ekmek yemesi lazım. Lumia alacak olan arkadaşa da bi öneride bulunayım. İşlemcisi çok ısınıyor ve şarj süresi berbat. Şu an HTC wp8X kullanıyorum ve değiştirmek için apple ın yeni iphone modelini bekliyorum.

Bence fena değil en azından eskiye göre biraz daha ''canlı'' olmuş...

Merhaba, Belki bu konu başlığı yeri değil ama son başlık burası olduğu için yazıyorum,bende bir iphone 4 kullanıcısıyım ios7 yükledim beğendim fakat tasarımında ip5'teki gibi şefaflık özelliği yok,ve dinamik wallpaper özelliği,netten bazıları grafiği kaldırmadığı için konulmamış diyor fakat ben bu özellikleri jb kullanıyordum gayette stabil çalışıyordu,sizce bu özellikler diğer beta sürümlerinde veya finalde ip4 sunulur mu ?

tekk kelime ile bence süper igrenc olmus sanirim ios 6 kullanan lar bu yeni srüme güncelleyince AGD dagitirlar.

Tasarımı hem düz olsun diye yapmışlar hem de 3. Boyut eklemişler.. keşke eskisi kalsaydı üstüne 3. Boyut ekleselerdi. Zaten gölgeler çok uygundu..

bizzat ios7 kullanıyorum. ilk gün biraz garipsiyorsunuz ancak 2-3 gün içerisinde severek ios7 kullanmaya baslıyorsunuz

taklitçi Apple Androidi taklit etmiş... hırsızlıkta 1 numara olunca çalmadan duramamışlar...

@grezimonk yok kardes apple nokia yi ms yi samsungu calmada nasil gecek garibim

kimse arama, mesaj ve facetime engelleme özelliğinden bahsetmemiş. ayarlar da mesajlar veya arama ayarlarına girince engelleme listesi oluşturabiliyorsunuz ve listedekiler sizi arayınca telefon meşgul çalıyor.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir