iOS 8'den internet devine "tekme!"

Apple, yıllardır birlikte çalıştığı internet devine iOS 8 ile birlikte "tekmeyi vurdu!"

iOS 8'den internet devine "tekme!"

Apple, son zamanlarda kendini bazı firmalardan uzak tutmak üzere hamleler yapıyor. Örneğin ABD'li firma, varsayılan arama motoru olarak Google yerine Bing'i kullanmasıyla tanınıyor. Apple şimdi ise iOS 8'in Hava Durumu uygulamasını güçlendiren The Weather Channel'dan kurtulma kararı adı.

Yahoo, iOS'taki Weather Channel uygulamasıyla Apple cihazlarına hava durumu bilgileri sağlıyordu. Bu hamle ise Apple'ın işi kendi eline alarak daha gelişmiş bir deneyim sağlamasına ve daha detaylı tahminler sunmasına yol açabilir. Apple'ın bu değişikliği şimdilik sadece Hava durumu uygulamasını etkilese de, bilgilerini yine Yahoo'nun sağladığı Borsa uygulamasının da kaynağını değiştirebileceği söyleniyor. Bu iddianın doğru çıkıp çıkmayacağını, ancak zaman gösterecek.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

accuweather kullansa ya

Bence doğru bir karar kışın kar yağarken 20 Dereceyi göstermesi çok ilginçti mesela

apple fanatikleri için kötü haber.

nasil haber anlayisiniz var gram anlamiyorum ios8 tanitildiginda bu zaten ortaya cikti. yazilari yazarken koskoca teknoloji sitesi bir ios8li telefon edinemiyor mu diyecek soz bulamiyorum

şekiller ya...

Dogru harita uygulamasinida kendi yapmisti parisi istanbulda gosteriyordu:)

sevgili çipiçip doğru araştır. Apple weather channel' ı kullanma kararı aldı. Yani aradan aracıyı çıkardı birtek. Yahoo' nun flickr' ına destek mesela devam ediyor. Google ı çıkarma sebebi farklı, google harita uygulaması üzerinden kullanıcı konumlarını topluyordu; bu yüzden google ı çıkardılar.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir