iOS 9 güncellemesi Apple'ın başını ağrıtacak

iPhone 4S sahipleri, iOS 9 yükseltmesi ile "sürünmeye" başlayan telefonları için Apple'a savaş açtı!

  • Onur Seven
iOS 9 güncellemesi Apple'ın başını ağrıtacak

Apple, dün kendisine karşı açılan yeni bir grup davasıyla karşı karşıya kaldı. New York'ta açılan dava, Apple'ın bilinçli olarak son iOS 9 yükseltmesi ile eski cihazları felce uğrattığını iddia ediyor. Chaim Lerman öncülüğündeki 100 kişilik grup şirketten 5 milyon dolar tazminat talep ediyor.

Bir iPhone 4S sahibi olan Lerman, Apple'ın yükseltmenin eski cihazlar üzerinde olumsuz etki yaratacağı konusunda düzgün bir şekilde,kullanıcıları uyarmadığını iddia ediyor. Grupta yer alan yüzlerce üye iPhone 4S cihazlarının kelimenin tam anlamıyla batağa saplanmış durumda olduğunu ve kendilerinin çalışmayan bir cihaz ya da yeni bir telefona yüzlerce dolar harcama arasında seçim yapmaya zorlandıklarını söylüyorlar.

Davacılar, güncellemeden sonra cihazlarının dokunmatik ekran tepki süresinde önemli ölçüde yavaşlama olduğunu, uygulamaların geç açıldığını ve telefonun genel performansında tüm yönleriyle birçok problemin meydana geldiğini belirtiyorlar. Grup, Apple'ın yükseltmenin olumsuz etkilerinin farkında olduğunu, ama yine de iOS 9'un cazip özelliklerinin reklamını yapmaya devam ettiğini belirtiyor.

Bir kez iOS 9 yükseltmesi yapıldıktan sonra önceki sürümlere geri dönmenin mümkün olmaması, eski cihaz sahiplerini çaresizliğe sürükleyen en önemli etken durumunda. New York Bölge Mahkemesi Yargıcı Sterling Johnson'ın başkanlık ettiği davanın duruşmalarıyla ilgili ise henüz netleşmiş hiçbir bilgi yok.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

sizde gidin başka telefon alın sanki yeryüzündeki tek telefon iphone

kesinlikle haklıyız iphone 4s imin kastığını görünce verdiğim para aklıma geliyor

benim iphone 4s 16gb modelimdeki kasmalar bile gitti ios 9 dan sonra nasıl bir sorun çıkmış onlarda bilmiyorum

Apple yeni iPhone satmak için kasten yavaşlatıyor... Apple pişmanlıktır...

Klasik elma tuzakları :) geride sadece mağdur kalan kullanıcılar.

bunlar kapitalizm android ios yanlış anlamayın ama wp de bu yok win10 a geç istersen dön istersen dönme tüm telefonlara güncellemede veriliyor örnk ben 925 kullanıyorum win 10 gelecek ama bakıyosun 4s kasıyor falan donemıyosun andorıd samsung s3 vs gelmiyor güncelleme gecen aldım tel donmaktan uygulamam ındırılmıyor arkadaşta s4 var oda oyle yanı androıd kullanalar şikayetçi iostan şaka gibi müzik dinlenmiyor indiremiyon elin bağlı kalkıpmillet kuyruklara giriyor ben wp kullanıyorum tvsymdr

ben xiaomi red mi nte 2 kullanıyorum.gayette memnunum.ios la hiç işim olmaz htc,sony,samsung ve lg android bir sürü tel kullandım markaya göre hız değişiyor.Bilinçli seçersenız kendinize uygun ve hızlı bir tel kullanabilirsiniz.wp ye gelince bir kaç sene önce tutmaz dedim tutmadı, tutmayacak da android gibi pazar apple ın fanları var olduğu sürece ne kadar yırtınsanız wp kullanıcı olarak büyüyemezsiniz.

Arkadaşlar jailbreak ile eski sürümlere rahatlıkla dönüş yapıyor

Ben gayet memnunum ios 9 dan hic kasmiyo

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play