iPad 3'ten ilk fotoğraf ve fazlası...

iPad 3 hakkında bugüne dek ortaya atılan en ciddi iddialar ve bir fotoğraf... Hepsi burada...

Hüseyin Cem Köylü

Pad 3 hakkındaki dedikodular git gide daha isabetli hale geliyor. Şimdi de yeni tabletin dizaynı ve çıkış tarihiyle ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. Üstelik, dedikodu çarkı döndükçe yeni fotoğraflar da onu takip ediyor. Yukarıda gördüğünüz fotoğraf, iddialara göre iPad 3'ün arka kapağından bir görüntü.

9to5Mac, fotoğraf hakkında yorumlarda bulundu. Yeni modelde kameranın geliştirileceğinden şüphemiz yok; kamera lensi alanı iPad 2'ye göre daha büyük. Genel olarak baktığımızda ise, Apple'ın iPhone 3GS'den 4'e geçişte yaptığı gibi belirgin bir dizayn değişikliği gözükmüyor.

Her zaman doğru bilgiler paylaşan AllThingsDigital blogu ise, iPad 3'ün Mart başlarında, CEBIT fuarı ile aynı zamanda tanıtılacağını iddia etti...

Yeni işlemci, Daha uzun çalışma süresi
Yeni birkaç teknik detay da var. iPad 3 daha hızlı bir işlemci ile gelecek, büyük ihtimalle 4 çekirdekli olacak. Grafik işlemcisinde gözle görülür bir gelişme olacak, eğer söylentiler doğruysa, görüntünün çözünürlüğü 2.048 x 1.536 piksel olacak. Ayrıca pil kapasitesi 6.500 mAh'den 14.000 mAh'e yükselecek. Bu pil sayesinde 12 saat aralıksız çalışma sağlanabilecek. Ve tabii ki iPhone 4S ile gelen sanal asistan Siri, iPad 3'te de tüm gücüyle kullanılabilir olacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

siri ve 4 çekirdek. daha ne olsun.

Bu ıpad3 olamaz elma nın şekli ve yönü farklı.

Ne yazıkki bunlar yetmiyor Dostum bir USB takıp dosya acıp iki işlemi birden yapabiliyormusun?

Elmanin sekli mi sorunlu yoksa bana mi oyle geldi

İşte bu özellikleriyle 15.000$ olacak olan iPad 3...

sahte bu bilgisayara kaydedip bakın photoshop yazııyor program adında

Kasanın içinden çekildiği için elma logosu normal. Bu görünüm dıştan değil. Yani şekli-şemalinde sorun yok. İç kısım böyle.

USB takmadan birçok işlemi aynı anda yapabiliyorsunuz. Ne Samsung'da ne de PlayBook'ta USB takılabilecek bir soket henüz göremedim. USB takıp dosya açabileceğiniz yegâne araç bilgisayarınızdır. Tablette mantığı yok. Kaldı ki USB takıp hangi iki işlemi yapmayı başaracağınızı da anlamış değilim.

Bir Apple çalışanı şirket içerisinde test edilen iPad 3 hakkında; "iPad 2'den şekil olarak farkı yok. Hemen hemen aynı." şeklinde açıklama yaptı geçtiğimiz günlerde.

Fiyatı da 15.000$ olmayacak olan iPad 3. Yerli yersiz eleştirmek için, saçmalama rekoru kırmanıza gerek yok.

asus transformer serisinde usb girişi var

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play