iPad 4, Yeni iPad'den ne kadar farklı?

Yeni iPad alıp birkaç ay sonra iPad 4 ile karşılaşanların kızgınlığı, bu haberle biraz daha artacak!

  • Berk Toparlak
iPad 4, Yeni iPad'den ne kadar farklı?

iPad 3 sahiplerinin kafasını karıştıran "iPad 4'e geçmek ne kadar mantıklı?" sorusunu bir de bu benchmark testlerini gördükten sonra cevaplayın.

Geçtiğimiz günlerde iPad Mini'yle birlikte yeni iPad'i de tanıtan Apple CEO'su Tim Cook, iPad 4'ün bir önceki modelden ne gibi farkları olduğunu şu ifadelerle anlattı: "Yeni iPad'in 3'ten en büyük farkı A6X adlı yeni çipe sahip oluşu. Bu sayede işlemci hızı iki katına ulaşmış durumda."

Yapılan testler sonucu, iPad 4'ün A6 çipi sayesinde 1.4 GHz işlemci hızına ulaştığı saptandı. iPad 3'ün A5 çiple ulaştığı rakam ise 1 GHz idi. Apple, A6 çipi iPone 5'te de kullandı ve yeni akıllı cihazının ulaştığı hız 1.3 GHz olarak ölçüldü. Bu sonuçlar iPhone 5'in de iPad 3'ten daha güçlü olduğunu gösteriyor.

Yeni iPad'in tanıtım toplantısında cihazın satış rakamlarına dair de önemli bilgiler verildi. Buna göre şimdiye kadar tam 100 milyon iPad satıldı. Cihaz ayrıca internetten satışı yapılan tablet trafiğinin yüzde 91'ini oluşturuyor.

Hatırlatmak gerekirse 16GB Wi-Fi bağlantılı iPad 4 499 dolardan satışa sunuluyor. Cihazın LTE versiyonu ise 629 dolar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 20 Yorum

her zaman için kalite ve her zaman için tabi ki Apple... şu kâinat üzerinde değişmeyen tek birşey var ki o da gerçek kalitenin ve estetiğin hiçbir zaman ucuza alınamayacağıdır... gerisi fasa fiso...

@13 Kas 2012 20:24 senin gibi para denizinde yüzen fazla yok..gelgelelim ipad 4 e almak akıl işimi hayır para işi.. bu ve buna benzer yorumu yazan apple fan boyları da bu dediğimin kanıtıdır..

"Cihaz ayrıca internetten satışı yapılan tablet trafiğinin yüzde 91'ini oluşturuyor." cümlesi yanlış olmuş. Aplle'a göre tabletler arasında ipadın internet trafiği oranı %91. Tabi androidli tabletlerin desktop modunda internette gezdiğini gözardı ediliyor.

saçmalığın daniskası

Apple neden böyle bişey yaptı hala anlam veremiyorum...

anlamıyorum ipad 3 hızlı zaten her işi yapıyor. ipad3 ün yapamadığı bişe varmıkı ipad 4 alım

Bunlar işlemci hızını artırması ülkedeki zam fiyatları gibi kolayca artırıyorlar arkadaş :)

başında i olan bütün markalardan bıktım yaa

Her zaman ki apple taktigi

"öncekileri aldınız bunuda alacaksınız"

4 şu an gereksiz di

Eğer bu modeli çıkartmasaydı, yeni bağlantı noktasına sahip olmayan tek model ipad serisi olacaktı. Bu yüzden küçük revizyonlarla ipad4 ü çıkardı kanısındayım. Birde sorunu çözdülermi bilmiyorum ancak ekran ışığı en yüksek seviyede iken ipad3 lerin arkasında rahatsız edici ısınma sorunu oluyordu, belkide bunu düzeltmek içinde revizyon yapılmış olabilir.

amma çok Apple mağduru varmış ne demişler nerde çokluk orada Apple... :)

Alın gençler bunuda alın :D Komik çocuklar sizi

Ben iPad 3 aldım gayet memnunum. İPad 4 ün hiçbir farkı yok ayrıca çıkmasına daha çok var. Şurada iPad 3 çıkalı nerdeyse 4 ay oldu 8 ay sonra çıkacak.iPad 4 alma gibi saçmalık yapmayın.

@20 Kas 2012 10:10 dostum madem bilmiyorsun insanları yanlış yönlendirme. ipad 4 şuan amerikada satışta türkiye'ye de ocak başında gelecek.

@24 Kas 2012 17:02 arkadaşım ikinizde bilmiyosunuz ipad 4 amerikada satışa sunulmuş olabilir ama TÜRKİYE'ye sömestırda gelecek.

A6X işlemci(2 kat daha hılzı deniliyor) Çift kanallı Wi-Fi desteği, Lightning bağlantı yuvası ve 1,2 MP FaceTime HD kamera 2048 x 1536 çözünürlük İpad 5'i beklemek en iyisi 6 ay sonrada o çıkar:)neden kameraya led flash koymazlarki:)

ahah apple bu işin kralı diğerleri direk çöp sakın apple harici bir tablete bulaşmayın hele androidse direk kaçın uzaklaşın ondan

ceo su ölünce son vurgunları yapıyorlar,,,

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play