iPad tablet egemenliğini sürdürecek mi?

Microsoft'un tableti Surface Apple'ın tableti iPad'in rakibi olabilir mi? Cevabı işin uzmanı verdi!

  • Zeynel A. Öztürk
iPad tablet egemenliğini sürdürecek mi?

Microsoft, yeni Surface tabletiyle gerçekten çalışabileceğimizi ve gerçek bir  yapabileceğimizi söylüyor. iPad ise genellikle tüketime yönelik bir tablet olarak tanınıyor. UBS analisti Steven Milunovich ise müşterilerine yaptığı açıklamada iPad'li tabletlerin tablet piyasasının yarısını elinde bulundurmaya devam edebileceğini, MacBook'ların ise önemli sayıda Windows PC kullanıcısını "çalacağını" söyledi.

IDC'nin Eylül rakamlarına göre iPad, tabletlerde yüzde 50 gibi son derece geniş bir pazar payına sahip. Yüzde 18 ile ikinci sırada olan Samsung'u yüzde 9 ile Amazon.com izliyor. Milunovich, Apple'ın pazar payının bir miktar düşebileceğini ancak pazarın yüksek bir hızda büyümesini beklediklerini söylüyor. Milunovich, Microsoft'un Surface tableri hakkında da şöyle konuşuyor: "Anketimiz, Windows tabletlerinin iPad'ler yerine daha çok notebook'ların yerini dolduracağını gösteriyor. Biz de Amazon veya Google'ın iş modelinden ziyade Apple'ın tablet iş modelini tercih ediyoruz. iOS ve OS X işletim sistemleri kişisel mobil bilişim ekosisteminde egemen olabilir ve Windows tabanlı notebook ve tabletleri gölgede bırakabilir."

Bunların yanında Milunovich'a göre çok sayıda farklı Windows 8'li ürünün varolmasının tüketicilerin kafasını karıştırarak, onları daha basit bir ürün serisine sahip olan Apple'a yönlendirmesi söz konusu olabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

İsteyen istediğini söylesin İOS sistemi yokolacak.Bulut sisteminde yine kısıtlama bulunan sığlaşmış ve özgürlükten yoksun sistemler windows ve android ya da linux sistemlere kayacaktır

son cumleden daha dogru birşey söylenemez tabletler icin

Arm tabanlı Surface RT ile iş miş yapılmaz. Intel işlemcili Surface Pro ların çıkmasını bekleyin eğer Windows programı çalıştırmak istiyorsanız. Surface Pro çıkana kadar Surface RT satmak resmen kullanıcıları dolandırmaktır.

@23 Kas 2012 22:17 surface rt zaten ipad ve diğer tabletlere alternatif... surface pro ise ultrabook lara alternatif. fakat rt ile pro nun arasındaki bağ rt ye büyük avantaj sağlıyor. bu yüzden ipad yerine rt alınabilir.

Tamamen saçma bir yorum olmuş.

iyi bir yorum olduğunu düşünmüyorum. dünyada en fazla kullanılan işletim sistemi olan windowsun tablet pc lere geçişte en etkili afktör olacağını düşünüyorum. yani ben bir günn tablet alacak olursam MUTLAKA BİLDİĞİM VE YABANCISI OLMADIĞIM BİR İŞLETİM SİSTEMİNİ TERCİH EDERİM. ayrıca tablet pc lerin belli bir pazar payına geldikten sonra daha fazla büyümeyeceğini düşünüyorum tablet masaüstü dizüstü yada akıllı telefon hepsinin ayrı bir yeri var hiçbiri diğerinin yerini tam olarak dolduramaz . yani piyasa mutlaka dengeyi tutturacaktır

şu an kullandığın işletim sisteminin temeli ios kopyası. ayrıca yok olmasını nasıl öngörüyorsun? müneccim felan olmalısın. donanım için değil işletim sisteminin stabilitesi için veriyoruz pahalı dediğiniz ücretleri. + olarak ürün tasarım ve sadeliği için. iyisini yapsınlar bakar değerlendiririz. şu an için bana göre en iyisi ios tabanlı sistemler.

Sacma Oldugu Kadar Yanli Bir Aciklama Olmus.Apple'in Reklamini Yapmis.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play