iPad yokken, onlar vardı!

Daha ortalarda iPad diye bir şey yokken, bu 4 tablet çoktan piyasaya çıkmıştı bile...

iPad yokken, onlar vardı!

Büyük kalabalıkların 2009 yılında iPad ile tanışması tablet kavramının da hayatımıza girmesine neden oldu. Ancak aslında dünyanın ilk dijital tableti iPad değil. iPad'den çok önce başka tablet denemeleri oldu. Bazıları piyasaya çıktığı dönem güzel ilgi de gördü ama hiçbiri kalıcı olamadı.

iPad ise 2009 yılında, bir tablet için tüm ihtiyaçların sağlandığı mükemmel bir zamanda ortaya çıkarak parsayı topladı. 3G internet bağlantısının yaygınlığı, YouTube gibi online video kanalları, online gazete ve dergilerin geniş kabul görmesi, sosyal medya gibi insanları sürekli online olmak için cezbeden bir kavramın hayatımıza girmesi ve elbette yüksek çözünürlüklü minik uygulama ve oyunları mümkün kılan güçlü mobil işlemciler, artık tabletleri herkes için cazip kılmıştı ve iPad bu fırsatı hiç affetmeyerek bir devrim yarattı.

Peki, iPad'den önce zamansız şekilde ortaya çıkan tabletler hangileriydi?

1-Message Pad

Apple'ın bu tableti, aslında iPad'in atası sayılabilir. Dokunmatik ekranlı tablet bir kalemle kontrol ediliyordu ve kullanıcıların mobil ofis uygulamalarını çalıştırmasını sağlıyordu.1998'de ortaya çıkan Message Pad, kullanıcılarına, internete bağlanabildikleri taktirde mobil olarak e-posta ve mesajlrını kontrol etmeleri imkanını da tanıyordu. Ama dünya henüz o kadar "dijital" değildi ve insanlar her dakika başı e-posta kontrol etmeye ihtiyaç duymuyordu. Message Pad de unutuldu gitti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Vay be yanlış zamanda doğmuşum bu gün bile android telefonuma Microsoft yazılımı yüklemeye çalışmam ondandır Microsoft tapletini ilk defa burda gördüm ama bence bir şeyin en iyisini her zaman Microsoft yapar not:Xp den sonraki pc yazılımları hariç

Belgesel kıvamındaydı. Teşekkürler.

xp yüklü tablet way demekki ilk ipad buymuş :)

Samsung'a hırsız diyenler okusun bunları

@02 Oca 2014 18:09 windowsun apple ın macintosh işletim sisteminden çalıntı olduğunu bilmiyorsun heralde

Microsoft'un hayalleri ve patentleri cidden çok güzel, yaratıcı ve teknolojiyi ilerletmeye çok yardım etmiş. Ancak Microsoft bu hayallerini hep yanlış zamanlarda ve yanlış şekillerde gerçekleştirmeye çalıştı ve başarılı olma şansını başka şirketlere kendi eliyle verdi.

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
iPad yokken, onlar vardı!
2
3
4
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir