iPhone 7 için yeni patent!

iPhone 7, Apple'ın aldığı bu yeni patente bakılırsa çok farklı bir kamerayla gelecek!

iPhone 7 için yeni patent!

iPhone modellerinin uzun bir süredir en çok takdir edilen yanları arasında cihazın harika fotoğraflar elde edebilen başarılı kameralarının yer aldığı bir gerçek. Apple tarafından alındığı ortaya çıkan yeni bir patent, iPhone'daki bu başarılı kameraların yakın bir gelecekte çok daha iyi bir hale gelebileceğine işaret ediyor.

Yeni iPhone modellerinde arka panelde çift kameranın yer alacağı söylentisi halihazırda bir süredir ortalıkta dolanmaya devam etse de konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmamıştı. 30 Haziran 2015'te dosyalandığı anlaşılan bu patent başvurusu sayesinde artık yeni iPhone'ların kameralarına dair çok daha fazla şey biliyoruz. Patentte yer alan bilgilere göre tek bir lensin arkasına iki adet kamera modülünün yerleştirilmesiyle, iPhone'un çok daha iyi odaklanma ve optik yakınlaştırma becerileri kazanacağı görülüyor. Diğer bir ifadeyle, yakınlaştırma özelliği kullanılarak çekilen kareler bu yeni patentle birlikte öncekilere göre çok daha yüksek bir kaliteye sahip olacak.

Yeni patentin getireceği diğer özellikler arasında aynı anda normal hızda ya da yavaş çekimde ve farklı çözünürlüklerde video kaydetme olanağı, yine aynı anda yakınlaştırılmış ve geniş açılı fotoğraflar çekme ve video kaydederken yüksek çözünürlüklü fotoğraflar elde etme gibi yenilikler yer alıyor.

Bütün bu işlevlerin yanında Apple'ın bu patentle birlikte "daha etkileyici bir medya deneyimi" yaratmak için gelişmiş bir yazılım üzerinde çalıştığı da anlaşılıyor. Her ne kadar bir patent bütün bu özellikleri nihayet bir Apple ürününde kesinlikle göreceğimiz anlamına gelmese de, bir süredir iPhone'un kamerası üzerinde 800'ü aşkın mühendisin yoğun bir mesai harcadağı biliniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

800 aşkın mühendisin maaşını akşamdan kuyruğa giren gerizekalıların ödediği bir dünya...

@10 Ocak 2016 00:12 11 tane futbolcu için birbirini bıçaklamaktan iyidir ;) hiç değilse adamlar inovasyon yapıyor, ülkelerini güçlendiriyorlar.

@10 Ocak 2016 00:12 Kusra bakma ama sende bu haberi okuduğuna göre az ...... diilsin...

@10 Ocak 2016 00:12 nazar etme ne olur, çalış senin de olur

Harika kamera mı? hemde 4500 tl ye mi? güldürmeyin insanı asus zenfone 2 laserin kamerası ile karşılaştırmalar var o kadar youtube de ve asus ayfonu eziyor! evet yanlış okumadınız eziyor inanmayan araştırıp izleyebilir.

@10 Ocak 2016 10:51 ya bırak eziyomuş şu meşhur ses montaj programında kasıyor kullanılamamıyor telefon neyden bahsediyon

@10 Ocak 2016 10:51 yazık la sana millet hangi cihazı alsa onu sahipleniyor asus ne la

Simdi bu da innovasyonmu olacak?

HaTiCe'den ne farkı kalacak?

Asus Zenfone Zoom Türkiye'ye geldiğinde direk alacağım. 3500-4500 ? gibi yüksek bir ücret edemek aptallık olur. Bir iphone 5s kullanıcısı olarak Apple'dan memnun değilim! Apple store'dan aldım telefonu, bataryası ve kamerası arızalandı ama apple umursamadı! Ve tüm parçalarını kendim değiştirdim! Apple'a yazıklar olsun! Asus candır! Rog serisi oyun laptop'undan var canavar gibi alet. Artık sonuna kadar ASUS! Lazer odaklama ve optik yakınlaştırma! ASUS ZENFONE ZOOM!

iPhone kamerasini düzeltsinler Ben hic beyenmiyorum samsung cam gibi çekiyo

"iPhone modellerinin uzun bir süredir en çok takdir edilen yanları arasında cihazın harika fotoğraflar elde edebilen başarılı kameralarının yer aldığı bir gerçek." Bu gerçek filan değil tamamen sizin iddianız, ve o iddianız sadece sizi bağlar!

İphone i hiçsevmem ama buhaberi okudum teknolojiadına şimdi ben ne oluyorum azmı çokmu??

ilk önce kamerayı telefonun kasasına sığdırmayı başarsalar güzel olacak. tamam incelik olarak diyecek bi laf yok ama çıban gibi kamera çıkıntısı pek hoşta bişey değil hani.

İphonenin kamera lens lerini sony üretiyor yani sony kamerada 1 numara xperia z5 ailesi.ile.bunu kanıtlıyor

3310 forever beyler dagilin

Elektronikte çekik gözlülerin üzerine tanımıyorum. İphone falan sadece gösteriş başka birşey değil. Asus en sağlam pc anakart üreticisi. Pda telefonlarda birer pc olduğuna göre neden telim asus olmasın..

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost