iPhone 8'in Kablosuz Şarjı, Bu Karelerle Göründü!

iPhone 8'den gelen yeni kareler, çok sık iddia edilen bir özelliğin gerçek olacağını neredeyse kanıtlıyor!

  • Zeynel A. Öztürk
iPhone 8'in Kablosuz Şarjı, Bu Karelerle Göründü!

Kablosuz şarjın iPhone 8'de kendine yer bulacağına artık neredeyse kesin olarak bakıyoruz. Eğer biraz daha kanıta ihtiyacınız varsa, kablosuz şarj bileşenine ait yeni görüntüye bakabilirsiniz.

Çince sosyal ağ Weibo'da Zealer tarafından paylaşılan görüntülerde iPhone 8'de bulunacağı söylenen kablosuz şarj devreleri görünüyor. Aslına bakarsanız görüntüler, bu bileşenlerin iPhone 8'e ait olduğuna dair hiçbir şey söylemiyor ancak kaynağa göre gördüklerimiz iPhone 8'e ait.

iPhone 8'in kablosuz şarj yeteneğiyle geleceğini daha önce Apple'ın HomePod yazılımında yapılan bir keşif ve Apple'ın sağlayıcılarından birinin CEO'sunun açıklaması sayesinde öğrenmiştik. iPhone 8'in tasarımında cama geçilmesinin nedeninin de kablosuz şarj olduğu söyleniyor.

Kablosuz şarj özelliği iPhone 8'le gelecek olsa da, bazı iddialar özelliğin ilk gün kullanılamayacağını söylüyor. Bu iddialara göre özellik, daha sonra yayınlanacak bir yazılım güncellemesi ile etkin hale getirilecek.

Bu görüntüler eğer gerçekse, iPhone 8'in kablosuz şarj özelliğine ait ilk karelere bakıyor olabiliriz. Siz ne düşünüyorsunuz? Cevabınızı bizlerle yorumlarda paylaşın.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Kablosuz şarj iyidir ama tek başına değil. Mutlaka kablolu şarj ile de desteklenmelidir. Birgün havaalanında başıma bir olay geldi. Telefonumu şarj etmem gerekiyordu. Prizler ise yüksekte duruyordu ve jack'li bir şarj cihazına da sahip değildim. Telefonu birazcık şarj edebilmek için dakikalarca elimde tutmak zorunda kaldım. Kısaca bir telefonun kesinlikle şarj soketi de olmalıdır. Diğer taraftan ne yapacaksınız? Kablosuz şarj cihazınızı da yanınızda mı taşıyacaksınız? Bu pek ergonomik değildir..

Düzeltme> Soruyu şöyle sorayım: Diğer taraftan günümüz şarj cihazlarını cebimizde bile taşıyabiliyoruz. Peki pad şeklindeki kablosuz şarj cihazlarını nasıl taşıyacağız? Çantaların dışında taşınmaya pek elverişli değiller. Mobilite için sıkıntılı bir durum...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost