iPhone da alevlere teslim oldu!

Bu seferki yanma vukuatının kahramanı iPhone: Ancak bu kez yanan telefonun kendisi değil...

  • Selim Öztürk
iPhone alevlere teslim oldu!
iPhone: Şarj halindeyken kablosu birden alev aldı.

Birkaç gün önce yayınladığımız bu haberimizde, Apple'ın dünya genelinde oldukça popüler olan laptopu Powerbook'un bir ofis ortamında patladığını sizlere duyurmuştuk.

Patlayan Powerbook'un yankıları henüz dinmemişken, bu sefer de alev alan iPhone şarj kablosu bir kez daha tüm gözlerin Apple'a çevrilmesine neden oldu. Kişisel blog sayfasında başına gelenleri tüm ayrıntısıyla anlatan İtalyan kullanıcı, iPhone'u şarj olurken birden bire kablosunun alev aldığını ve sebebini bir türlü çözemediğini dile getirdi.

Ancak bu olayın ilk defa yaşandığını söylemek pek mümkün değil; zira geçtiğimiz Ağustos ayında da bir İsveçli blog yazarı, kişisel sayfasında bu tip bir olayın başına geldiğini belirterek kafalarda soru işaretine neden olmuştu.

Apple ise, alev alan iPhone şarj kablosuyla ilgili şimdilik kamuoyuna bir açıklama yapmış değil...

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Şuna bak ya erimiş gitmiş ...

firmaların kalitesiz ucuz malzeme kullanmasından kaynaklanıyor

Görünce içim sızladı, mermere koyup şarj edicem artık :D

bu gibi hataların olması çok normal. apple kullanıcılarını etkileyeceğini sanmıyorum. bu yüzden ıphone almaktan kimse vazgeçmez çünki iphone kullanıcıları ya piyasadaki en pahalı telefona sahip olup gösteriş yapmak için ya da gerçekten telefonun hayranı oldukları için tercihlerini bu yönde kullanacaklardır.

Nasıl yapıcak açıklamayı ne desin :D

Her markada olası şeyler.Unutmayalım ki geçen sene de Japonya'da bir Nokia kullanıcısı telefonunun cebinde patlaması sonucu hayatını kaybetmişti.

Her markada olası şeyler.Unutmayalım ki geçen sene de Japonya'da bir Nokia kullanıcısı telefonunun cebinde patlaması sonucu hayatını kaybetmişti.

Apple hiçbirşeye para harcamasın, sadece imaj konusuna para yatırsın yeter. "Apple=Prestij" imajını ayakta tutsun yeter. İnsanlar özelleklerini bile öğrenmeden hücum ediyorlar sırf hava atmaya...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play