iPhone ilk sırada, Samsung yükselişte

Yeni bir telefon almak isteyenlerin ilk hayali yine iPhone oldu. Ama bu kez işin rengi biraz değişik

iPhone ilk sırada, Samsung yükselişte

ChangeWave firmasının yaptığı tüketici davranışları araştırması, iPhone'un, önümüzdeki 90 gün içinde akıllı telefon almayı planlayan olası müşterilerin ilk tercihi olmaya devam ettiğini gösteriyor: 4.000 kişinin katıldığı araştırmada katılımcıların yüzde 50'si iPhone almayı planladığını belirtmiş. Ama bu her şeyin Apple'ın istediği gibi gittiği anlamına gelmiyor. Geçen yılın son çeyreğinde yapılan araştırmada aynı soruya katılımcıların yüzde 71'i iPhone cevabını vermişti.

Araştırma ayrıca Apple'a olan ilginin düştüğü dönemde Samsung akıllı telefonlara olan ilginin arttığını gösteriyor. Rapora göre, aynı zaman aralığında Samsung akıllı telefon almayı düşündüğünü söyleyenlerin oranı yüzde 13'ten yüzde 21'e fırlamış. Firma yetkilisi Paul Carton yaptığı açıklamada, özellikle Galaxy Note 2 modeline büyük ilgi olduğunu, 2013 yılında büyük ekranlı akıllı telefonların sektöre hakim olmasını beklediklerini belirtiyor. Araştırmada kullanıcılara, hangi tür ekranları tercih ettikleri de sorulmuş. Katılımcıların dörtte birinden fazlası "5 inç ya da daha büyük" cevabını vermiş.

Araştırmada ayrıca kullanıcıların işletim sistemi ve cihaz memnuniyeti de sorulmuş. Apple kullanıcılarının yüzde 71'i, iOS işletim sisteminden memnun olduğunu belirtirken, yüzde 53 memnuniyet oranıyla Windows Phone ikinci sırada yer alıyor. Android işletim sistemiyse yüzde 48 memnuniyet oranıyla ancak üçüncü olabilmiş.

iPhone kullanıcılarının yüzde 70'i cihazdan memnun olduklarını belirtiyor. iPhone'u yüzde 56'yla Nokia, yüzde 55'le Samsung takip ediyor.

Ender Duman

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

android nasıl üçüncü sırada hayret ediyorum

zeki ve pratik insanlar tabi ki somut olarak gerçek kaliteden ve estetikten hiçbir zaman ödün vermezler. bu yüzden ilk sırada her daim sevgili Apple'ın olması diğerleri için iyi bir ders niteliğinde olmalıdır....

komple yalan..... applke fan olarak cok sıkıldım iphone dan nokia lumia aldım.. wp8 berbat bir işletim sistemi . bildirim merkezi yok. facebook bıldirimleri gelmiyor ve bir programi bulmak cok eziyet cunku asagı dogru sıralaniyor. sonra lumia yi verip s3 ile takas yaptim. ekran kalitesi cok kotu. kamera desen igrenc cekiyor... buda satip iphone 5 alacam .. su an hersey iphone icin

@19 Oca 2013 14:27 s3 ekranı kötü derken ))

@19 Oca 2013 14:27 sen hangi dünyadansın evladım :D

iphone güzel ama çok pahalı Ayrıca yıllardır hep aynı ilgi başka yerlere kayıyor artık

%50 de büyük başarı bence tabi iphone da düşüş var her firmada durum böyle oluyor ancak bu sefer bi farkı var Apple ın kaynakları parası uçsuz bucaksız

13.59 , kardeş android cezbedici geliyor ama alan hayrından çok stresini çekiyor 1.4 ghzli çift çekirdekli androidli cihazlar bile 3-4 uygulama acıkken rehbere girince kasıyor. ama tek çekirdekli iphone 4 veya nokia 820de bu sıkıntı yok tabiki millet nokia yada apple ister

Benim için birinci sırada nokia 3310 var.

ZİYARETÇİ 14:19! ÇOK GÜZEL EDEBİYAT PARÇALAMIŞSIN AMMA VELAKİN, LAFLA PEYNİR GEMİSİ YÜRÜMEZ...

@19 Oca 2013 22:48 zaten lafla değil rakamlarla yürüyor :)

@20 Oca 2013 18:43 Haklısın bence de rakamlarla yürüyor.Rakamlar diyor ki apple düşüyor, samsung çıkıyor.Hala yok komplike cihaz, yok şık cihaz diye iphone alıyorsanız bu tamamen cahilliktir zaten , denecek bir şey yok.Siz gidin iphone alın, sonra arkadaşlarınıza hava atın.Ama başka bir arkadaşımızın dediği gibi çift çekirdekli telefonlar bile takılıyor, ama tek çekirdekli iphone 4 takılmıyor diyorsanız ona bir cevap verebilirim: Android sadece bir telefon için tasarlanmış bir işletim sistemi değildir, her üretici android'i kendi telefonuna göre şekillendirir.Yapımcı ne kadar uğraşırsa telefon da o kadar stabil olur.

n95 hepsinden iyidir.

@20 Oca 2013 01:35N95 iphone 3G ile bile kapışamaz. İnanmıyorsan 3G'nin tanıtım toplantısını youtube'tan seyret anlarsın.

İphone tamam güzel ama Androi de artık çok iyi ve Windowsun bence daha almakası gereken yol var...

android 3. sırada olur tabi trident gıbı general mobile gıbı fırmalar bıle kullanıyorsa ayaga dusmus demektır

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir