iPhone'lar patlamadan duramıyor...

Yine patlayan bir iPhone haberi... Peki sizce bugüne kadar toplam kaç kişi yaralanmış olabilir?

iPhone'lar patlamadan duramıyor...
iPhone daha önce de aşırı ısınma ahberleriyle gündeme gelmişti

Geçtiğimiz günlerde patlayan iPhone ve iPod haberlerine sık sık yer verdik. Hatta Apple, şikayetçileri susturmaya ve bütün bir aileye hüküm giydirmeye çalışmakla suçlanmıştı. Detayları Apple hakkında inanılmaz bir iddia haberimizde bulabilirsiniz

Bu olayın münferit bir olay olmadığı yaşanan yeni bir patlamayla kesinleşti. Bir Fransız genci, kız arkadaşının iPhone'u patlayınca yaralandı. Marie-Dominique Kolega, oğlu patlayan iPhone'un fırlayan bir parçasıyla yaralanınca Apple ile irtibata geçti.

Önceki patlamada olduğu gibi iPhone patlamadan önce hıslama sesleri çıkartmış. Sonra ekranı dağılmış ve parçalar etrafa fırlamış. "Oğlum korkmuştu ama neyse ki gözünü kaybetmedi" diyen Kolega'ya Apple aynı sessizlik teklifini yaptı mı henüz bilinmiyor

Bu arada Seattle TV Kanalı'nın yaptığı araştırma, şimdiye kadar iPhone yanmalarından ve patlamalarından 15 kişinin yaralandığını belirledi. 800 sayfalık bir tüketici güvenliği komisyon raporundan alınan bilgi, TV kanalının iddialarına göre yine Apple tarafından susturulmaya çalışılmış.

Ali Güngör

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

maşallah mısır gibi patlıyolar. i-corn :)))

olacağı buydu çuvalla para ver apple elinde patlasın

Lithium polymer piller voltajları 2.5 voltun altına düştüğünde kutupları ters dönüyor. normalde 3.3 voltun altına düşmemesi gereken hücre voltajı eğer bu değerin altına düşerse zarar görüyor ve eğer 2.5 volt ve altına inmeye başladığında yada 5 voltun üzerinde enerji depolanmaya çalışıldığında. yada anlık verebileceğinden fazla amper çekildiğinde lipo pillerin içindeki lithium sıvı halden gaz gale geçer ve bu gerçekleştiğinde esnek plastik ve hava geçirmez olan kaplaması şişmeye başlar ancak çok sağlam olduğundan bu kaplama oldukça basınç biriktirir. ve sonunda infilak benzeri birşey olur. asıl zarar veren o parçalar değil çok ama çok zehirli olan kimyasallardır.
daha ayrınlılı bilgi için li-po explotion şeklinde araştırma yapın.

defolu i telefonlar Lithium polymer pileri bütün üreticiler kulanıyor patlayanlara bakın ucuz adi çin maları i telefonlarda adi parça kulanılıp yüksek fiyatla kulanıcıya kakalıyorlar klasik apple anlayışı, mac lerde olduğu gibi adi parça kulan 3-4 katına sat sonrada mileti susturmaya çalış o bebe nin cebinde patlasaydı görürdüm apple ı geçende birinin arabasında yanmıştı eriyen mac larda var biraz araştırın neler çıkıyor şaşırırsınız.

"maşallah mısır gibi patlıyolar. i-corn :)))"
----------------------------------------
puaaahahahahhahahaha dostum müthişsin :)))))

hahaha. ne dandik telefon ya. millet hala giip alıyor. türklerde dahil. demekki pahalı satacan sorada patlatacan

puhahahahaha i-corn alemsin be yurdumun insani...

ulan tamda iphone alcağımız sırada gene bu haber çıktı haydaa vaz mı cayam napam

iphone almak istiyordum :(((((( sanırım apple askeri silah üretmeye başlayabilir bu deneyimle belki yeni sürüm adı şöyle olur: I-Phone c4G S

en güzeli telefonumu koyduğum cebimin tenimden olan tarafına kumaş ile aynı anda faraday kafesi örmek ve kevlarla güçlendirmek:))) ayrıca kaynak eldiveni ve iş gözlüğüde almam lazım.

aaaa bi fikir daha geldi aklıma :D
i-kılıf, patlamaya dayanıklı iphone kılıfı:) kılıf patlamayla parça dağılmasını ve yaralanmaları en aza indirecek :D yine kevlardan olacak tabikide:D

ya bide resimdeki SS doğru mu? doğru ise ısınan telefonu kapatmak için bir program bir özellik yok mu?

daha bidada almam iphone ve mac

Çekememezlik eden arkadaşlar var galiba, sanırım iphone kullanmıyorlar, ne var yeni bir özelliği çıktı işte; "kesekağıdı gibi patlar ve zehirler" bu durum sadece iphone ile sınırlı değildir sanırım. geri çağırılan dizüstü pillerini unutmayın.

İPhone çatlasa da, patlasa da maalesef Sessizlik Fermanı'nı dayatıyor son kullanıcıya.Sus paranı geri al diye.Susmazsan Paranda gidiyor, canında.Ben İPhone'un bu tutumunu yadırgamıyorum.O cihazı pohpohlayanlar piyasada çok.Ayrıca deli gibi güvenlik açığı olan bir sistem.Defalarca hacklendi.

IPhonedan Daha Kötüsü Yok (14.08.2009)

Apple iPhone için uygulama geliştiren ve aynı zamanda bir hacker olan Jonathan Zdziarski, cihazın güvenlik sistemine verdi veriştirdi.

iPhone için uygulama geliştiren ve veri kurtarma işi de yapan Jonathan Zdziarski, bu cihazın güvenlik önlemlerinin inanılmaz bir şekilde başarısız olduğunu belirtti. Zdziarski iPhone OS v3.0'ın daha önceki sürümlere göre biraz daha iyi olduğunu fakat güvenlik konusuna gelindiğinde birkaç ufak yazılım ile bir iki dakika içinde kırılabilecek kadar zayıf olduğunu söyledi.

"Şundan eminim ki, daha önce hiç bir geliştirici iPhone'un güvenlik sistemi kadar kötü ve işe yaramazını görmemiştir." şeklinde konuşan Zdziarski cihazın iş dünyası için kullanılmasının çok büyük bir tehlike arz ettiğini iddia etti.

Zdziarski'nin bu söyledikleri, Apple COO'su Tim Cook'un iPhone'un iş dünyası için biçilmiş kaftan olduğu şeklindeki söylemlerine taban tabana zıt duruyor. Dünyanın en büyük 100 şirketinden yirmisinin 10000 adet, dünya çapında birçok hükümetin ise 25000 adet iPhone aldığı göz önünde bulundurulursa Zdziarski'nin sözlerini bir kez daha düşünmekte fayda var.

Apple'ın 2010 Iphone modelleri şu şekilde olacak sanırım:

Iphone Atom Bomb
Iphone Gas Bomb
IPhone Flash Bomb

Ve Özel Versiyonu

IPhone TNT =)

Ayrıca Apple ordular için %50 özel indirimle satarsa güzel olur. =)

15:47 : yorumuna acayip güldük :D :D

Merak ediyorum bir tanesi Steve Jobs un on cebinde patlasa, acaba kendisini de sustururmu?
Teknoloji firmalari her kosulda mafya modundalar.
Eger basiniza bir is gelsin sizi savunacak hic kimse yok.
Olum tehdidi bile yaparlar.
Hakimlerinden devlet adamlarina kadar herkesi susturabilir bunlar.
Toz pembe degil hersey dunyada.

Entesanmış, tanıdığım onlarca kişide Iphone var daha hiç patlayan filan duymadım. Dünyadaki onlarca milyon iphonedan fransada bi tane başka bi yerde bi tane Iphone da sorun oluyor tüm dünyada haber oluyor.
Ne hikmetse bunun sonucu olarak da en çok Iphone u hayatında eline almamış olanlar gaza gelip yorum yapıyor

centauri: Allah korusun kardeş ama ya dünyada 1 milyar iphone olsa ve tek senin iphonun telefonla konuşurken senin yüzüne patlasa ne derdin?
Biz olma olasılığının üstüne konuşuyoruz, bir anlamda appleı uyarıyoruz ki senin gibi apple fanatiklerine bişey olmasın. çevrendeki onlarca kullanıcıya birşey olmamış hatta rastlamamış bu durum bu riski ortadan kaldırır mı?
Ayrıca elimdeki telefon eskiyince kendime Apple IPHHONE alacağım, ilerde küçük çocuğum dedesiyle telefonda konuşurken bir patlama olursa?

Allah korusun kardeş, Apple'ın sağlığından ve stevein cebinden daha önemlisi senin, benim, bizim sağlımızın önemidir. Bu konuda hiçbir firmayı tanımam eleştiririm.

Bende iphone 3G S var ve elime alıp biraz kurcalamaya kalktığımda aşırı derecede ısınıyor. Hani elimde yada konuşurken yüzümde patlamasından endişe ediyorum... Bu yuzden de yuksek ihtimal yarın İPhonu geri iade edecem...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir