iPhone navigasyon uygulamasını duyurdu

Avrupa'nın hızlı büyüyen GPS şirketi NAVIGON, Türkiye için iPhone navigasyon uygulamasını tanıttı

iPhone navigasyon uygulamasını duyurdu

NAVIGON, Türkiye için özel iPhone navigasyon uygulaması geliştiren ilk üst segment üretici oldu. Almanya merkezli şirket, pocket PC, PND (kişisel navigasyon cihazı) ve cep telefonu gibi farklı platformlar için GPS navigasyon yazılımlarında uzman.

NAVIGON'un iPhone için geliştirdiği çözüm, Avrupa, Kuzey Amerika ve Avustralya'da başarılı oldu ve yerel App Store (Apple Uygulama Mağazası)'larda ilk sıralara yerleşti. Yazılımın kullanımı kolay kullanıcı arayüzü, iPhone ile tam uyum sağlıyor.

NAVIGON'un geliştirdiği Speed Assistant, gerçek tabela göstergesi ve yol boyunca kişisel ilgi noktalarını işaretleyen gelişmiş ve sade haritalar gibi özellikler yazılımın en önemli ayrıntıları.

iPhone'un kendi fonksiyonlarından da yararlanan uygulama, telefonun adres defterindeki kişiler için navigasyon bilgisi sağlamanın yanında, otel, restoran gibi belirlenmiş ilgi noktalarını doğrudan arama olanağı da sunuyor. Navigasyon işlemi sürerken bulunulan lokasyon ya da varış noktasını e-mail ile paylaşmak ve iPod'dan müzik dinlemek de mümkün.

NAVIGON MobileNavigator, OS 3.0 ya da daha ileri bir işletim sistemi yüklü iPhone 3G ve iPhone 3GS ile kullanılabiliyor. GPS uygulaması indirildikten sonra, yazılım ve harita verileri doğrudan cihazın hafızasına yükleniyor. Böylece, navigasyon sırasında haritaların yüklenmesini beklemeye ya da abonelik ücreti ödemeye gerek kalmıyor.

NAVIGON Cep Telefonu ve Yeni Pazarlar Dünya Başkan Yardımcısı Gerhard Mayr, "MobileNavigator yazılımının Türkiye versiyonu ile geleceğin GPS navigasyon pazarı cep telefonları için bir adım daha attık. NAVIGON'un özgün fonksiyonları iPhone ile birleşip eşsiz bir deneyim yaratıyor." dedi.

NAVIGON uygulamasının fiyatı, 69.99 Euro. Türkiye için NAVTEQ tarafından hazırlanan haritaları içeren yazılım, 15 Ekim'e kadar özel promosyon fiyatı 49.99 Euro'dan satılacak. Uygulama aşağıdaki adresten indirilebiliyor:

Apple itunes bağlantısı

Temel özellikler

Speed Assistant ayarlanbilir sesli ve görüntülü uyarı

Direct Access iPhone adres defterindeki kişiler için doğrudan navigasyon bilgisine erişim

Lokasyon Paylaşımı Bu özellik ile arkadaşlarla buluşmak daha kolay. Kullanıcılar kendi yer bilgilerini, herhangi bir adresi ya da restoran, müze gibi bir ilgi noktasını email aracılığı ile diğer kişilerle paylaşabiliyor.

Route Planning (Yol / Güzergah Panlama). NAVIGON'un yol planlama fonksiyonu ile kullanıclar yolculuk öncesinde farklı varış noktaları oluşturup güzergah belirleyebiliyorlar.

Call POI's (İlgi Noktası Arama). Restoran, otel gibi ilgi noktalarını, telefon numarasını tıklayarak doğrudan aramak mümkün.

Kesintisiz iPod kontrolü. Kullanıcılar, navigasyon sırasında tüm iPod fonksiyonlarına erişebiliyor. Sesli uyarılar sırasında müzik yavaşça kesiliyor.

Otomatik Gündüz ve Gece Modu. Bulunulan yer ve saate bağlı olarak, en iyi harita görünümü için harita renkleri değişir.

• Yol boyunca bilinen ya da kullanıcı tarafından belirlenen ilgi noktaları gösterilir.

• İki boyutlu ve üç boyutlu harita gösterimi.

• Dikey ve yatay konumlar arasında otomatik geçiş.

• Akıllı adres girişi

• Gerçek işaret ve tabela gösterimi.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

en sonunda geldi

iPhone'um olsa benim için de çok müthiş olabilirdi. :)

Windows mobile'da iken igo kullanıyordum iphone'umada aynısını yükledim farklılık peşinde koşmadığım ender konulardan biri navigasyon yazılımları :D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play