İstiklal Marşı'nı dinlettiler!

Borusan Otomotiv, Motorsport Avrupa Kupası'nda İstiklal Marşı'nı dinletti!

İstiklal Marşı'nı dinlettiler!

2015 sezonu başından bu yana ETCC ve Italy3H EnduranceCup'ta toplam 11 yarışta start alan Borusan Otomotiv Motorpsort, ETCC'nin 10'uncu kendisinin 13'üncü yarışı için Belçika'nın Zolder Pisti'ndeydi. 19-20 Eylül tarihinde gerçekleşen ETCC'nin 5'inci ayak yarışında start alan takım, ülkesine büyük bir zaferle döndü.

Borusan Otomotiv Motorsport, son 6 sezondur aralıksız takip ettiği ETCC'de, Aytaç Biter pilotajındaki BMW 320TC ile TC2T grubunda podyumun 1'inci basamağına çıkarak hem Türk Bayrağı'nı göndere çekti hem de İstiklal Marşı'mızı Belçika'ya dinletti. TC2 grubunda yarışan İbrahim Okyay ise 3'üncülük kupası kaldırarak, takımına sezonun 11'inci kupasını kazandırdı. Bu sezon 3'üncü kez İstiklal Marşı'nı Avrupa Pistlerinde dinleten Borusan Otomotiv Motorsport, başarısının tesadüf olmadığını başarının tecrübeyle geldiğini de kanıtlamış oldu.

Bu sezon ilk kez ETCC'nin yapıldığı pistler arasında yer alan Zolder'deki mücadele cuma günü antrenmanlarıyla başladı ve cumartesi günü sıralama turlarıyla devam etti. Sıralama turlarında iyi performans gösteren Borusan Otomotiv Motorsport, İbrahim Okyay ve Aytaç Biter ile kendi gruplarında 2'inci sırada yer aldılar. Pazar günü Zolder'in 4,1 km'lik pistinde 13 turluk 2 yarışta start alan takım ilk yarışı, performansıyla göz dolduran Aytaç Biter ile kendi grubunda 1'inci tamamladı. Yarışı genel klasmanda 5'inci bitiren Biter'in hemen arkasında genel klasman 6'ıncısı İbrahim Okyay ise yarışı kendi grubunda 2'inci tamamladı. Hemen arkasından koşulan 2'inci yarışta ise kendi gruplarında kazandıkları puanlarla Aytaç Biter podyumun 1'inci basamağında ve İbrahim Okyay ise 3'üncü basamağında yer aldı.

Borusan Otomotiv ana sponsorluğunda yarışan takımın diğer sponsorları Toshiba, Borusan Lojistik ve Glasurit'tir.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Helal olsun... Tabi Kenan Sofuğlu nuda hatırlamadan geçmemek gerek...

ne güzelya hep böyle olsa.. sağolsunlar...

helal olsun maalesef ulkemizde bu tarz sporlar ilgi cekmiyor cunku futbol kadar para kazandirmadigi icin futbol daha cazip geliyor,bakiyorum her aile cocuguna illa futbol ogretcem futbolcu olcaksin diye amator takimlara yazdiriyor cocugun ne istedigini dusunen yok,burda devlettede suc var cunku futbol reklamlarini cok fazla yapiyor diger spor branslar arka planda kaliyor o kadar basarili oldugumuz sporlar oldugu halde ,basit bir ornek vereyim butun gun isyerinde futbol konusuyor arkadaslar .

İstiklal marşı gurur vericidir, onur vericidir ve tabii ki bizi bir millet yapan önemli bir değerdir ama yine de merak ettim acaba bir başka ülke basınında da böyle başlık atılıyor mu? Fransa marşını dinlettiler, İtalyan marşını ezberlettiler vb..

dağın taşın resmini koyuyorsunuz bir de arabanın resmini koysaydınız habere.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir