Japon işi "Android-matik!"

Android'in hayatımıza ne kadar girdiğini hala fark etmediyseniz, bu makine sizi şaşırtacak!

Japonlar Android oyunlarını makineden satın alıyor

Google, Japonya'da çok ilginç bir uygulama başlattı.

Cips ve gazlı içecek satan otomatlara benzer bir makine tasarlayan Google, bu makinelerden üçünü Tokyo'ya yerleştirdi. Ancak makineler cips veya gazoz değil, Android oyunları ve uygulamaları satıyor. En azından Android 4.0 işletim sistemi ve NFC özelliği bulunan telefon sahipleri makineden beğendikleri oyunu seçerek, telefonu cihaza yaklaştırmak suretiyle indirmeye başlayabiliyorlar.

Teorik olarak, Android telefonlarda yer alan Google Play market uygulamasının içinden bir oyun seçip yüklemek çok daha pratik bir çözüm ancak bunun için internet bağlantısı gerekiyor. Google Play makinelerinden oyun yüklemek içinse internet bağlantısına gerek kalmadan NFC üzerinden donwload yapılıyor. Ayrıca ekranda beliren "eğlenceli" animasyonda, uygulama ekrandan düşüp aşağıdaki "alma" penceresine ulaşıyor, bu da uygulamanın yüklendiğini anlatıyor.

Elbette, başka bir ülkede çok anlamlı olmayacak ve pratik kullanım alanı bulamayacak bu makineler, bu tür sevimli teknolojik girişimlerle oynamayı seven Japonlar için eğlenceli bir "reklam" uygulaması olarak kabul ediliyor. Makineden ücretli yazılımlar alınabilindiği gibi, ücretsiz uygulamalar da indirilebiliyor.

Android kullanıcısı olmayanlar da makinenin deneme amacıyla verdiği Nexus 4 telefon üzerinde uygulamaları test edebiliyor ancak sonra telefonu makineye geri teslim etmek zorunda.

Bu Android reklamı şimdilik Japonya'ya özgü kalacak gibi görünüyor ancak diğer ülkelerden de talep gelirse, Google'ın oyun makinelerini dünyaya taşıması mümkün olabilir.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Turkiye de 30 saniye de yuruturler o nexus u. :/

android telefon üreten makine sandım, fazla uçmuşum galiba. neyse ben bi su içeyim.

cok guzelmis bizim ulkedede metro duraklarina koysalar harika olur :))

eee nevar bunda :D

Bizim ülkedeki metro duraklarında daha adam akıllı internet cekmiyo o yüzden konulamaz canım

hatta o makineyide parçalarla içinde başka varmı diye :))))

Türkiye'ye de gelmeli ama denem için verdikleri Nexus'ları geriye biraz zor alırlar... Alan gider, alan gider valla... Kuyruk olur....

buraya gelmeli telefon alırken nfc' yi bilmeyip oo iyiymiş diyenler öğrenir :)

APPLE YAPSA OLAY OLUR GOOGLE YAPSA FANBOYLARA KAPAK OLUR :)) ŞEKİLLERDE GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ :))

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir