Joe Belfiore, iPhone'la "yakalandı"

Microsoft'un izne ayrılan Windows yöneticisi Joe Belfiore, tatilinde iPhone kullanıyormuş!

  • Zeynel A. Öztürk
Joe Belfiore, iPhone'la "yakalandı"

Microsoft'tan Joe Belfiore, Windows 10'un biz kullanıcılara yönelik en önemli yüzlerinden bir tanesiydi. Bir yıl ailesiyle zaman geçirmek ve dünyayı turlamak üzere izne ayrılan Belfiore, Twitter'da bir süredir oldukça sessiz.

Twitter'daki sessizliğini bozarak Kyoto'da olduğunu açıklayan Belfiore'un son gönderisini iPhone ile paylaştığı anlaşıldı. Bu tür bir gönderi normalde dikkat çekmeyecek olsa da Microsoft'ta İşletim Sistemleri Grubu Kurumsal Başkan Yardımcılığı görevindeyseniz ve iPhone kullanırken "yakalanırsanız" işler biraz değişebiliyor. Tahmin edebileceğiniz gibi birçok kişi, Belfiore'a neden bir rakibin ürününü kullandığını sordu.

Belfiore'un cevabı ise macerası boyunca rakiplerinin birçok cihazını denediği oldu. Belfiore bir başka tweet'inde Palm Pre'sini geride bıraktığı için çok üzüldüğünü, böylece herkese güzel bir cevap verebileceğini söyledi.

Belfiore'un Microsoft'taki görevine 9 ay sonra geri dönmesi bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

adam farklı telleri test ediyor ne var bunda?!

@27 Ocak 2016 15:52 Sen Joe'nin avukatı mısın hayırdır??

adam resmen süzme iSheep çıktı...

Buna rağmen hala utanmadan Windows Phone u savunan ar damarı çatlamış yüzsüzlere selam olsun...

@27 Ocak 2016 16:42 savunulacak bir şey yok ortada babamızın şirketi değil. herkes işine geleni kullanır burada kimseye giren çıkan bir şey yok. ama sana bu kadar koyan ne var beni onu anlamadım. olayı namus meselesi boyutuna kadar taşımışsın. yani insanın aklına türlü türlü şeyler geliyor.

Microsoftun kendi çalışanları kullanmıyor ki ürettikleri telefonu sistemi adamlar kendileri bile ümidini kaybetmiş

@27 Ocak 2016 16:49 herkesin zevki keyfi farklı. yani dünyada iphona ortalama 750 dolar veren bilmem kaç milyondan fazla mal seni şaşırtmıyor da bu listeye bir tane daha eklenmiş olması mı şaşırtıyor. :)

İnsan rakibini yakın markaja almalı diye abuk subuk şeyler söylemiş! İnsan sırf ekmek parası ne yapalım iş iştir diye inanmadığı değerleri ve metayı pazarlama işine girmemeli, işte böyle şapa oturursun, artık italyanlar gibi ellerini sağa sola oynatarak bin dereden bin su getirerek kıvırtmıştır. 3 Kağıtçı bul karayı al parayı oynatan italyan mafiosi tipe benziyor! İşine son verilmemeli şirket imajına zarar verdiği için kariyeri düşük seviyeye çekilmeli.Bunu işe alan derhal işten uzaklaştırılmalı

Skandal! Adam resmi nikahlı iken sanki metresi ile yakalanmış muamelesi görmüş! Kişisel özgürlük alanına bir müdahale söz konusu! Aslında Microsoft'ta bu önüne iki koyun koysan yayamaz, birini kurda kaptırır tipleri kim istihdam ediyor gözden geçirilmeli. Bu çakma James Belushi'ye, Twity gibi saçını sarıya boyayan maskaraya, tekrar işe dön çağrısı yapan işyerindeki ''dayısı'' işten atılmalı. Galeride ABC markayı öve öve göğe çıkart iş çıkışı rakip firmanın otomobiline bin, bu tutarsızlıktır.

rezil bir durum bence. kesinlikle Windows telefonla yeni birkaç mesaj atmalı

Adam haklı Windows Phone bayar adamı...

FLASH+++FLASH+++FLASH+++ Joe Belfiore, iPhone'la "yakalandı"! Sanki otelde uygunsuz vaziyette basılıp yakalanmışlar! Adamın tipinde hayır yok, sanki liliputana (cüce)! Hiç insan çalıştığı müesseseye hainlik eder mi, yuh! Adamın ekmeğini ye çanağına tükür vefasız, ben olsam kovarım diğerlerine ibretlik olsun diye! Liyakat yoksunu kovulsa yeridir ha..

yarın A101'de NOKIA 630 var 399TL alınır diyen kaçır masın...

Kendileri bile kullanmıyor.

Microsoft olmasaydı herkes ne grafiker olabilirdi ne web tasarımcı nede programcı. Sadece kapitalist applenin dayattığı şeyler okurdu. Ben bedeva yazılım web tasarım dersleri yayınlayan ve ücretsiz c# ile virtual studio yayınlayan yapan apple şirketi görmedim siz?

@27 Ocak 2016 23:14 Microsoft bir çığır açmıştır herkes ona bir şekli ile minnettardır, doğrudur. Beğenmeyen de tecrübe etmiştir, daha iyisini yapabilmek için bir çaba uğraş içine girmesine belki vesile olmuştur. Kim ne derse desin Microsoft ve Windows insanlığa bir paragöz APPLE'dan daha fazla şey katmıştır, size katılıyorum!

Microsoft akilli telefon isine hic girmemeliydi daha bi windows u bile adam gibi yapmayi beceremedi bu gidisle sonlari nokia gibi olacak ins

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost