Kablosuz şarja bir yolcu daha

Uzun süredir kablosuz şarja burun kıvıran bir dev daha, sonunda daha fazla direnemeyeceğini anladı!

Kablosuz şarja bir yolcu daha

Uzun süredir bilişim dünyasını meşgul eden kablosuz şarj teknolojisine uzak duran Apple, sonunda pes ediyor: Yeni işleme giren bir patent başvurusu, kablosuz şarj teknolojisinin değiştirilebilir kapaklar aracılığıyla iPad cihazlara da uygulanacağını gösteriyor.

Şu an kullanımda olan Smart Cover'lara kablosuz şarj teknolojisinin eklemleneceğini düşündüren patent başvurusundan, mevcut iPad'lerin bu yeni özelliği desteklemeyeceği anlaşılıyor. Çünkü kablosuz şarjın çalışması için cihazların da değişiklik geçirmesi gerekiyor.

Daha önce firmanın en yetkili isimlerinden Phil Schiller'ın ağzından kablosuz şarjla ilgili bir çalışma yürütmediklerini ve yürütmeyi de planlamadıklarını açıklamış olan Apple bu konuda fikrini mi değiştirdi; yoksa sadece sıradan bir patent başvurusu mu yaptı? Cevabı ancak zaman gösterecek...

Ender Duman

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

ya bu kablosuz şarj için yine fişe kablo takılmıyomu neyin kafası bu?

@19 Mar 2013 19:34 Şarj aletini şarja takıyorsun da telefonu takmıyorsun zaten kablosuz şarj teknolojisi telefonun üstünde bulunan yerin bozulmasın diye çıktığını düşünmüşümdür her zaman.

@19 Mar 2013 19:34 ayıp yav... telefonu bir yere takmıyorsun onun adı kablosuz şarj oluyor... bunu anlamıyan sadece Apple fanboyları...

@19 Mar 2013 19:34 evet ya sonuçta yine sarj a takılan bi parça var ha telefonu pirize takmışşın ha aparatı ?

O her şeye burun kıvırıyor zaten. Bir de ona bizim burun kıvırdığımızı bir anlasa...

abi neden sürekli patentle yapıyorlar

Sanırım telefonun kaağını bi bölgeye dokundurup şarz etmek

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir