Kafa karıştıran dev ortaklık!

Apple'ın diğer bir teknoloji devi ile yapacağı dev ortalık ortalığı fena karıştırdı... İşte o dev!

CanonRumors'un haberine göre; piyasanın iki devi Apple ve Canon iş birliği için hazırlanıyorlar. Ancak bu ortaklığın ne için olacağı hakkında henüz bir bilgi yok. Ancak Apple ve Canon'un ortak noktalarını oluşturan birkaç konu mevcut.

Bu konulardan biri Apple'ın en çok satan uygulamalarından 79.99 dolarlık, profesyonel ve normal fotoğrafçıların iPhone'a daha bir bağlı kalmalarını sağlayan Aperture. Bu uygulamanın yeni çıkacak olan sürümü için Apple, Canon'la bir işbirliği düşünmüş olabilir. Aynı durum Apple'ın diğer uygulamaları Final Cut ve iMovie için de geçerli. 2009 yılından bu yana yeni bir sürümü çıkmayan Final Cut'ın yeni çıkacak sürümünde Canon'la yapılacak bir ortaklık söz konusu olabilir.

Ayrıca başka bir ihtimalde şu an piyasadaki hiçbir iOS kullanan cihazda olmayan ve iPad 2 ile beraber piyasada olacak olan MobileMe uygulaması. Bu uygulama sayesinde kullanıcılar "cloud"a otomatik olarak video ve fotoğraf yükleyebiliyor. Bir de Canon'u, her ne kadar o yönüyle öne çıksa da, yalnızca bir kamera firması olarak düşünmemek gerek. Yazıcı da üreten firma, AirPlay ve AirPrint uygulamalarına yazıcılarında destek de sağlayabilir.

Gökay Özbudak

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

O değilde Canon Pc yada mobil cihaz üzerinde üretim yapsa piyasa acayip kaliteli cihazlar görür,şahsen Canon cıkaracağı bir telefon gerçekten çok sağlam olurdu...

Acaba Canon lensleri kullanabilirler mi kamerada? Zira kamera kalitesi Megapixel boyutuna değil lensin kalitesine bağlı bir şey, Canon'da en kaliteli lensleri üreten firma Nikon'la birlikte.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir