Kalitesiz cep bataryası can alıyor!

Cebiniz için orijinal olmayan bir batarya satın alacaksanız iki kere düşünün. İşte yaşanan acı olay.

  • Halil Mollaoğlu
Patlayan cep telefonu Çinlileri öldürdü
Patlamış cep telefonu: Her olay zararsız bir şekilde gelişmiyor.

Bir Çinli cep telefonu patladığı için öldü. Kurban cep telefonunu ceketinin iç cebine koydu ve tahminlere göre batarya aşırı ısınma sebebiyle patladı. Patlamanın şiddetiyle ana atardamarı o kadar derin bir zarar gördü ki, daha olay anında kanamaya başladı.

Patlamanın kesin sebebi henüz belli değil, fakat şahitler adamın kısa bir süre önce cep telefonu için batarya satın aldığını söyledi. Bataryanın kalitesiz/fason bir ürün olduğu için bu olaya sebep olduğuna kesin gözüyle bakılıyor. Kesin neden ise, polisin yapacağı inceleme sonucunda ortaya çıkacak.

CHIP Online yorumu:
Bu olay Çin'de meydana gelen ve yaralanmalara sebep olan altı cep patlamasının ardından gelen yedinci cep telefonu patlaması olarak kayıtlara geçti. Ancak bu kez sonucu ölüm oldu. Çin üretimi kalitesiz bataryaların zaten çok tartışıldığı günümüzde böyle bir olayın yaşanması tartışmaları daha da alevlendirecek gibi görünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Malı ucuz üreteyim derken can alıyorlar.Bu tür patlayabilen madderler konusunda daha dikkatli ve kaliteli üretim yapmaları gerekir bence.

kendi adi üretikkleri bataryayla kendi vatandaşı ölmüş para kazanmak uğruna insan hayatını hiçe saymakk ne kadar insancıl bilinmez

orjinali dışındakiler yasaklanmalı

ucuz die alıyolar ama sonunda çok daha kötü sonuçlara yol açıyor işte örneği yani....

Yani şu Çin mallarından nefret ediyorum ama bazı şeyleri sadece Çinliler üretiyo .Mesela geçende HDMI'dan analog çıkış almak istedim ,neden diye sormayın öğrenci adamım plazmam yok ,gittim bütün teknoloji mağazalarını gezdim satış uzmanı dediki öyle birşey yapsalar plazma satamazlar .Gittim baktım Çin malı satan bi yerde hemen buldum :D şimdi ben suçlu muyum ?

eee neymiş ucuz etin yahnisi yenmezmiş

orjinalinede çok güvenmeyin.orjinal ancak insan yapımı her an her şey olabilir. ;)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play