Windows kayıt defterinizi yedekleyin

CHIP Online, Windows kayıt defterinizi nasıl yedekleyeceğinizi özel ipuçları ile açıklıyor.

ERUNT otomatik yedekleme

Tüm bu işlemlerle uğraşmak yerine basit bir programla da kayıt defterinizin yedeğini alabilirsiniz.

ERUNT yazılımını indirmek için tıklayın.

Sadece 770KB yer kaplayan programı yükledikten sonra isterseniz programa çift tıklayarak açın. Ardından Karşınıza gelen pencerede Back up to kısmına yedeklenecek kayıt defterinin nereye yedekleneceğini seçmeniz gerekiyor. Varsayılan olarak C:\Windows\ERDNT klasörü kullanılacaktır.

Pencerede gördüğünüz 'Backup Options'ta ise 'System registry' ve 'Current user registry' seçeneklerinin işaretli olması gerekiyor. Ardından OK'a basmanız yeterlidir.

Not: Bu program sadece Windows 2000/XP işletim sistemleri altında çalışmaktadır. Dolayısıyla Vista altında program düzgün çalışmayabilir.

Selim Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

arkadaşlar register mechanic programını. bu program register yedeklemiyor ama hatasız düzenliyor. bilgisayara önemli katkı yapıyor benden demesi ben kullanıyom memmunum

"REG EXPORT KeyName FileName
Keyname ROOTKEY\Subkey (sadece yerel makine için)
ROOTKEY [HKLM|HKCU|HKCR|HKU|HKCC]"

Bunları niye türkçe yazmadın. Biryerden gördün kopyaladın buraya yapıştırdın konu uzasın diye aşağıdada tek tek açıkladın.

Bir türlü anlamıyorum. Türkçe Windows kullananlarda bu mesajlar türkçe geliyor. millet türkçe kullanıyor türkçe konuşuyr siz hala ing ce yazıyorsunuz.

REG EXPORT AnahtarAdı YedekDosyaAdıVeYolu
AnahtarAdı KökAnahtar\Subkey (sadece yerel makine için)
KökAnahtar [HKLM|HKCU|HKCR|HKU|HKCC]

demesi zormu.

karsimiza gelen kayit penceresinde yedekleme dosyaniza bir isim vermeyide unutmayin(yukarida belirtilmemis).Daha sonra ihtiyaciniz old. bu isimle arayip bulacaksiniz,onun için bir köseye not alın.

2. üyeliği nasılalçaz

Şu anda kadar gördüğüm en iyi yedekleyici program bu. Üstelik birkaç defa başıma geldiği için biliyorum: zararlıların engelleyemediği tek geri yükleyici program bu.
Ki bayağı bir araştırma da yapmıştım zamanında.
aynı virüsün girdiği iki bilgisayarımdan birini bununla kurtardım. diğerinde ise yoktu o zamanlar ne yazık ki
Virüs antivirüsü kapatıyor anti zararlı hiçbir programın açılmasına, yüklenmesine, güncellenmesine izin vermiyor hatta dosyalarını bozuyor. antivirüs sitelerine girmenize de izin vermiyor. güvenli kip de açılmıyor.
ERUNT tüm bunları 5 saniyede geri yükleyerek halledebiliyor.
kullanıp kullanmamak size kalmış

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir