Kendi çıkmadan kavgası çıktı

Google'ın yeni cihazı Nexus 7, daha piyasaya çıkmadan bu dev tarafından patent ihlali ile suçlandı!

Kendi çıkmadan kavgası çıktı

Google Nexus 7 daha piyasaya sürülmeden patent ihlali suçlamalarıyla karşı karşıya kaldı. Nokia yaptığı basın açıklamasında Android 4.1 tabanlı Nexus 7'leri üreten Asus'un, Nokia'nın hak iddia ettiği patentleri kullanma lisansı olmadığını belirtti.

Şirket, IEEE 802.11 kablosuz ağ standardı ile ilgili olan patentle üzerine şunları söyledi:

"Nokia temel standart paket portföyünün, çoğunluğu mobil cihaz üreticilerinden oluşan 40 lisanslı kullanıcısı bulunmaktadır. Google ve Asus bu kullanıcılar arasında değildirler. Lisanslı kullanıcımız olmayan şirketlerin bütün yapması gereken, bizimle bağlantıya geçip lisans almaktır."

Google, Nokia'nın iddialarına henüz cevap vermedi, Asus ise yorum yapmayacaklarını açıkladı. Geçen hafta Google I/O'da duyurulan Nexus 7, fabrika çıkışı Android 4.1 yüklü ilk cihaz olacak.   ABD satış fiyatı 199 dolar olan cihazın Temmuz sonuna doğru çıkması planlanıyor. Google şu anda cihaz için ön sipariş kabul ediyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

googldan beklenir normaldir....

Bugün 14:28(Hadi Oradan!Fiyat Ve Ozellikler Bakimindan Cok Cazip Oldugu Icin Dogal Olarak Onu Kesilmek Istenmektedir.Simdi Nokia Sonrada Tekno Tugla Firmasi Apple Tarafindan.

meyve veren ağacı taşlarlar. google arkandayız devam...

bir devin son çırpınışları

yapma nokia yaw.. kendin batıyorsun diye asus la google den ne istiyorsun.. hem unutma seni ayağa kaldıracak bir şirket varsa o da bilgi ki google ve android.. bu yüzden iyi geçin :D

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

 

 

Turhost