Kral o, ama sadece tek ülkede!

Microsoft'un Windows Phone 7'si sonunda lider; ama tek bir ülkede... İşte o ülke...

Kral o, ama sadece tek ülkede!

Hüseyin Cem Köylü

Windows Phone sonunda istediği ivmeyi yakaladı ama sadece Finlandiya'da... Daha önce Çin'in akıllı cep pazarında yüzde 7'lik payı ellerinde bulundurduğunu açıklayan Microsoft, şimdi de Finlandiya'da daha yüksek pazar payına sahip olduğunu iddia etti.

StatCounter'ın mobil web tarayıcı istatistiklerine göre, Finlandiya'daki Windows Phone'lu kullanıcılar tüm mobil web kullanıcılarının yüzde 7.53'ünü oluşturuyor. İkinci sırada gelen İzlanda'da ise bu oran sadece yüzde 2.30. Dünya çapında ise bu rakam yüzde 0.53'e kadar geriliyor.

Tabi Windows Phone'un lider markası olan Nokia'nın Finlandiyalı olmasının bunda katkısının büyük olduğu kesin. Hatta bu yüzden Windows Phone web aktivitesinin Dünya'nın geri kalan yerlerine kıyasla daha yüksek olduğu söylenebilir.

Windows Phone'un en yukarıda olduğu ülkeler arasında yüzde 1.67 ile Almanya, yüzde 1.63 ile İtalya ve yüzde 1.43 oranla İspanya bulunuyor. İngiltere ve Amerika ise ilk 10 listesine giremiyor, üstelik son dönemde Amerika'da Lumia 900 satışları oldukça yüksek düzeydeydi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Fazlası varken insanlar neden az olanı seçsinler? (Android ve WP7'yi kıyaslıyorum.Uygulama,oyun vsvs. )

Nokia, Fin şirketi, helal olsun Nokia'ya sahip çıkan Finlere... Ancak ben bir daha Windows Telefon almamaya yeminliyim....

bana hediye gelse lumia 900 seve seve kullanirim windows Phone 7 ise yarar ama zaten lumia 900 phone 8 e yukselcek tabi 7,5 olanlar herkes windows phone kullanicak yakinda.

nokia cidden sıkıntılı heralde intihar etmeye çalışıor

ben burdayken kral kim ? yanlıs duydum galiba :d

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play