Lenovo'dan rahat klavyeli laptop'lar!

Laptop'unuzun klavyesinde sorun yaşıyorsanız ve şikayetleriniz varsa, bu haberimize göz atın!

Lenovo'dan rahat klavyeli laptop'lar!

Lenovo, IdeaPad Z Serisi'nde sınıfının en iyi klavyelerinden bir tanesini tüketicilerin beğenisine sunuyor. Bu klavyede, tuşlar arası mesafe, tuş derinliği, spacebar (boşluk) tuşunun diğer tuşlar ile olan mesafesi gibi tüm detaylar, insan fizyolojisi ve kullanım alışkanlıkları göz önünde bulundurularak tasarlanmış. Böylece yanlış tuşa basma ve parmak ağrısı gibi sorunlar ortadan kalkıyor.

Yumuşak tuşlar, uygun mesafede

Şık tasarıma sahip bu klavye, fonksiyonel ve kolay yapısıyla da öne çıkıyor. Kullanıcılara rahat yazım imkanı sağlayan tuşlar, derinlikleri, mesafeleri ve köşe yapılarıyla rakiplerinden kolayca sıyrılıyor. Tuşlar arası mesafe ideal ölçüde tutulduğundan, kullanıcıların sık sık yanlış tuşa basarak zaman kaybı yaşaması engelleniyor ve klavyenin kolayca temizlenebilmesini de sağlıyor.

Yumuşak köşeli tuşlara sahip olan klavyede, tuşların derinlikleri de ideal ölçülere sahip. 0.3 mm'yi aşan tuş derinliği kullanıcılara keyifli ve eğlenceli bir yazım deneyimi sağlıyor. Z serisinde ayrıca "spacebar" olarak adlandırılan boşluk tuşu, diğer tuşlardan yaklaşık 0.2 mm daha yüksekte olması ve diğer tuşlara uygun mesafedeki aralığıyla dizüstü bilgisayar kullanımını kolaylaştırıyor. Bu ölçüler aynı zamanda, diğer klavyelerin aksine, parmak burkulmaları gibi sağlık sorunlarının da önüne geçiyor.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

aha benim laptop gerçektende cok rahat yazmak :D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir