LG'den, gerçekten bükülen OLED ekran!

LG, tamamen kıvrılıp bükülebilen OLED ekran hayalini gerçeğe dönüştürdü!

  • Cem Şancı
LG'den, gerçekten bükülen OLED ekran!

LG'nin alt şirketi LG Chem, pil, ekran teknolojileri veya farklı materyal çalışmaları yapan bir kimya şirketi. LG Chem yeni yaptığı duyuruyla, güvenle kıvrılıp bükülebilen yeni bir OLED ekran ürettiğini açıkladı.

Daha önceki bükülebilen ekran teknolojileri cam üzerine uygulandığından firmalar bu teknolojiyi güvenli bulmuyordu ve camın kırılmayacağı garantisi verilemiyordu. Ancak LG Chem bu kez plastik materyal ile bükülebilir ekran üretmeyi başardılar. Plastik üzerinde, renklerin yeterince yansıtılamaması problemi bulunuyordu ama LG Chem sorunu çözdüğünü duyurdu.

LG Chem sadece LG ile çalışmıyor ve diğer teknoloji şirketlerine de ürün tedarik ediyor. Dolayısıyla bu yeni bükülebilir ekranları başka markaların telefonlarında da görmek mümkün olabilecek. Nihayet bükülebilir ekranlara sahip esnek telefon ve tabletleri 1-2 seneye kadar piyasada görmemiz mümkün olabilir.

 

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

ekran esnedi tamam, telefondaki tüm devreleri de fleks filmler üzerine kurdular diyelim, ya telefonun bataryası?

@30 Oca 2015 17:09 Sen kafaı o kadar yorma ekranı yaptılarsa bataryası bebek oyuncağı ;)

@30 Oca 2015 17:09 Prototip aşamasında da olsa esnek pillerle ilgili çalışmalarda uzun süredir devam ediyor. yanında onlardan da kokular çıkar ortaya.

@30 Oca 2015 17:09 o zaman çok maliyetli olur ki. günümüz batarya teknolojisi buna zaten izin vermez.

Lg chem kablo seklinde egilip bukulebilir bataryayida uretti zaten.

Esnek ekrana diyeceğim yok ancak biz bunu nerede kullanacağız ? Bileğe takıp gezeceğiz demeyin lütfen,düşünsenize bileğini öyle kafaya paralel tuttuğunuzu ? Veyahut oyunlar nasıl oynanacak ? Bilmiyorum belki bir çaresi bulunur ancak elverişli görünmüyor şimdilik.....

Bence saçma bu bükme işi telefonu büküp ne yapacağız ki? Bükme yerine şu telefonun ramini geliştirsinler hızlandırsınlar.

?? al o telefonu kıvır kıvır ???? anladın sen ??

Bu şekilde kırılma sorunu ortadan kalkar sanırım fakat bozulan ürünleri tamir etme konusunda sıkıntı çıkıcaktır.Artik doğrudan sorun çıkaran bölümü yenisiyle değiştirmek zorunda kalınır.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play