LG katlanabilir OLED ekranını CES'e saklamış

Teknoloji devi LG, katlanabilir ekran teknolojisinde kaydettiği ilerlemeyi CES'te sergileyecek!

  • Onur Seven
LG katlanabilir OLED ekranını CES'e saklamış

Katlanabilir ekranlar, sayısız potansiyel uygulama alanları olmasına rağmen henüz geniş kitlelere ulaşamadı. Ancak LG katlanabilir ekran teknolojisinin ulaştığı en son noktayı sergileyerek bu yıl CES katılımcılarını etkilemek istiyor.

Şirket iki yıl önce rulo şeklini alabilen bir OLED ekran geliştirdiğini duyurmuştu. Ancak LG bu kez CES katılımcılarına bu alanda keydettiği ilerlemelerin yanında bu teknolojiye sahip bir örnek de gösterecek. 18 inç'lik katlanabilir ekran hakkında OLED teknolojisine sahip olması ve gazete gibi rulo haline getirilebilmesi haricinde bilinen bir şey yok.

Bu ekranın yanı sıra LG standında UHD çözünürlük, OLED teknolojisi ve HDR fonksiyonlarına sahip şirketin yeni TV panellerine daha yakından bakmak mümkün olacak. Tüm bu etkileyici teknolojilerin uygun bir fiyatla tüketici pazarına girmesi ne yazık ki birkaç yıl alacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Ya arkadaşım katlanabilir değil bükülebilir ekran, esnek ekran. Flexible display orijinal ismi. Çeviren arkadaş ısrarla aynı şekilde çevirmekte. Ekranın katlanması için 180 derece açıyla eşit bir şekilde birleşmesi gerekir. Fakat samsung lg v.b. firmaların şu anda yapmaya çalıştıkları şey esnek ekran ile cihazı bükülebilir kılmak. Esnek ekranı katlayamazsınız!

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost