Mac kullanıcılarının bekledikleri program!

Mac kullanıcılarının heyecanla beklediği yazılımın beta sürümü kullanıcılara ulaşıyor...

  • Gökay Özbudak
Mac için Office 2011
İşte o davetiye...

Mac'inizde Microsoft Office 2011'i beta olarak denemeyi dört gözle bekliyorsanız, e-posta kutunuza bir daha bakın. Neowin'in haberine göre Microsoft'un gönderdiği e-posta kullanıcıları beta sürümünü kullanmaya davet ediyor.

En son güncellenmesi Mayıs ayında yayınlanan Office 2011, halen beta test aşamasında. Office 2011'i merakla bekleyen Mac kullanıcıları için bir kötü haber de, Mac sürümünde Office Professional Plus'ın tüm özelliklerinin olmayışı. Ancak Mac sürümü Word, Excel, PowerPoint ve Outlook'u destekleyecek. Ayrıca Outlook'un Mac'ler için ilk defa kullanılabilir olacağını hatırlatmakta da fayda var.

Mac için Office 2011'in tam sürümünün yılbaşına doğru çıkması bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Apple iwork varken kim microsoft'un macler için yaptığı dandik ve hantal office yazılımını dört gözle bekler.

Mac'lerde Microsoft'un office yazılımının dört gözle beklenildiğini ilk defa sizden duydum.

Yine yanlış bilgi var...
Outlook Office 2008 de de vardı. Sadece adı "Entourage" idi.

00:33 bence çoğu kişi Office 2011 bekliyor. Buna ben de dahil. Yeni office i incelediyseniz kullanıcı arayüzünün Windows ile neredeyse aynı yapılmış olduğunu göreceksiniz ki bu da oldukça kullanışlı. Kabul ediyorum office 2008 iyi değildi. Ama trial olarak yüklediğim iwork ü officele karşılaştırmam bile. Template bakımından çok zengin sadece o artısını gördüm yoksa Excel, Word office'te çok daha rahat. Bir de Türkçe sürümünü çıkarıp çok daha uygun bir fiayata (ev ve öğrenci sürümü) satsalar çok iyi olur.

Office'in iWork'ten hiç bir artısı yok, belki standartları belirlediği için tercih sebebi olabilir lakin Mac kullanıcıları için iWork ilk seçenektir her zaman için.

Dün haberi okudum ama başlık şimdi dikkatimi çekti.
Kimse bir microsoft yazılımını mac için heyecanla beklemez hatta hiç beklemez.

Entourage 98 de de vardı.
Mac'lerde Microsoft'un office yazılımının dört gözle beklenildiğini ilk defa sizden duydum. katılıyorum. üstelik pc ye göre daha yavaş, iwork ten zaten yavaş. ama kasıt aramayacağım )P

Apple iwork varken kim microsoft'un macler için yaptığı dandik ve hantal office yazılımını dört gözle bekler.

Mac'lerde Microsoft'un office yazılımının dört gözle beklenildiğini ilk defa sizden duydum
...............................................
kesinlikle çok doğru iwork varken officei ne yapayım görsellik ve performans konusunda çok daha başarılı ha bazıları uyum dicek yaptığınız işi office uyumlu kaytedersiniz olur biter hepsi bi yana
microsoftun officene para vericeğime openoffice kullanırım daha iyi

Mac kullanıcılarını temsilen arkadaşların yaptığı iWork hayranlığını hem mac hem de windows kullanıcısı olarak anlıyorum ancak bir kaç noktayı açıklığa kavuşturmak gerekli. Öncelikle Entourage programı Outlook'un Mac teki ismi değiştirilmiş hali değildi Outlook'a ait bir çok özellik Entourage'ta yoktu. MS ilk defa Outlook'u Mac kullanıcılarına sundu ve bu olay dünyada ün yapmış teknoloji sitelerinde de duyuruldu. Hantallıktan bahsedenler olmuş ben iWork ile MS Word ün açılış hızında ciddi bir farklılık görmedim. Gayet aynı hızda açılıp çalışıyorlar. Uyum konusu oldukça önemli. iWork'de hazırlayıp word dosyası kaydedilen bir dökümanın resim, paragraf, başlık gibi hizalamalarda hemen herzaman sorun yaşanıyor. Bir öğretmen olarak hazırladığım bir sınav kağıdını ya da işimle ilgili başka bir dökümanı iWork'de hazırladığım zaman MS Office'de açıldığında sorunla karşılaşıyordum. Office 2011'i heyecanla bekliyorudum ve Beta'sını deneme şansı yakaladım. Oldukça güzel iş çıkardıklarını itiraf etmeliyim. Arayüz neredeyse windows sürümü ile aynı. Rahatıkla kullanılabiliniyor. En sevindirici tarafı Türkçe proofing desteği veriyor olması. Mac bilgisayarımda da artık dilbilgisi kontrolü yapabileceğim. Office 2011 gibi büyük projelerin hangi kullanıcı kitlesine hitap ettiğini düşünmeden acımasızca yorum yapan arkadaşları daha düzgün ifadelerle eleştri yapmaya davet ediyorum. Böylesine milyonların kullandığı programları basit Mac PC kavgasına dönüştürmek oldukça anlamsız olduğunu düşünüyorum. Çünkü MS donanım firması değil tam anlamıyla yazılım firması. Apple hem donanım hem yazılım satıyor. Böyle bir kavga gerksiz bence MS yazılımını hazrılar tıkır tıkır satar. Ve artık Apple bilgisayarlarda Windows çalışabiliyor olması MS'un ne kadar başarılı bir iş yaptığını ve Apple gibi MS düşmanı bir firmayı bile yola getirip kendi lisansını sattığı başarısını göz ardı edemeyiz. Bir apple kullanıcısı olarak bootcamp ile windowsu da kullanıyorum ve oldukça memnunum. İki firmayada hayranlığım var.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play