Mac'te güvenlik yazılımında sorun!

Dev bir güvenlik yazılımı daha bilgisayarları vurdu... Ama bu seferki kurban Windows değil!

F-Secure'da büyük hata!
Mac kullanıcılarını etkiledi...

Windows işletim sisteminde kullanıcıların alışık olduğu bir durum Mac için yaşandı. F-Secure'un yaptığı güncelleme Mac işletim sisteminde tarayıcıların temiz dosyaları kötü niyetli olarak etiketlemeye başladı.

F-Secure'un teknik destek forumuna mesajların yağmasıyla beraber güncelleme geri çekildi ve Finli güvenlik firması kullanıcılarından özür diledi. Bunun yanında bir de dosyaları geri alabilecekleri bir araç yayınlayan güvenlik firması, bu hatanın Windows ve Linux sürümlerinde olmadığını yalnızca Mac işletim sisteminde ortaya çıktığını da açıkladı.

Sorunun F-Secure'un güncellemeyi yayınlamadan önce tam olarak test etmemesinden kaynaklandığı söyleniyor.

Gökay Özbudak

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Madem Mac'te virüs yoktu niye Antivirüs var? :)

eset mac vesiyonu çıktı bir bunu deneyin daha iyi veya win7 kulanıcısı olarak mac kulananlar ya win7 kursun zaten kuruludurda mac bölümünede basın formatı boşalan lazım olur:D

Hep windows'a mı? Birazda Mac'a ;-)

:D hakketen hee mac virüssüz diyolsar yazılım çıkıyo

Madem Mac'te virüs yoktu niye Antivirüs var? :)
-------------------------------------------------------

Windows su viruslerden korumak için

:):) gülüyorum size başka bişi deiyorum adam istediği antivirüsü yapsın indiren varmı acaba sorulması gereken soru maden virüs yoktu niye var değil indiren varmı acaba olması gerekir ama chip'ten bahsediyoruz Mac'i kötülemek için her yol mübah ama cevabı en iyi Apple veriyor gene satış rakamlarıyla kalıtesiyle insaniyetiylr japonyada insanlar kablosuz interete sadece Apple Store'larda ulaşabiliyor ve mağazalar 24 saat açık yemek dağıtımı ve kalıcak yerler ayarlanıyor insanlara siz hala debelenin durum :).

kedi ulaşamadığı ciğere mındar dermiş :) machintosh işletim sistemi kim ne derse desin dünyada en stabil en sorunsuz ve performansından kayıp yaşanmayan tek işletim sistemidir işi bilen adam iki işletim sistemi kullanır 1- machintosh 2- linux

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir