Marshmallow yaklaşırken Lollipop büyüyor

Android 6.0 Marshmallow yaklaşırken, Android sürümleri arasındaki savaş da kızışıyor!

Marshmallow yaklaşırken Lollipop büyüyor

Google'ın yayınladığı Android kullanım oranları, Lollipop sürümünün yüzde 3 oranında sıçrama gerçekleştirdiğini ortaya koydu. Yeni veriler geçtiğimiz ay yüzde 18.1 oranında Android cihazda yüklü olan Lollipop'un yüzde 21'in üzerine çıktığını gösteriyor. KitKat küçük bir düşüşle yüzde 39.2 Android kullanıcısı tarafından kullanılırken, Jelly Bean sürümü Ağustos ayında yüzde 33.6'lık orandan yüzde 31.8'e geriledi.

Geriye kalan sürümlere bakıldığında Ice Cream Sandwich'in, halen yüzde 3.7 oranında Android cihazda kullanıldığı görülüyor. Gingerbread pastanın yüzde 4.1'lik kısmını oluştururken Froyo kullanım oranı ise yüzde 0.3'ten yüzde 0.2'ye düşmüş durumda.

Google tarafından resmi olarak yayınlanan veriler yaklaşan Marshmallow sürümünden önce Lollipop'un büyümeye devam ettiğini gösteriyor.

Onur Seven

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

google isimlendirme hilesi yapmasaydı (farklı sürümlerin aynı isme sahip olması) tabloyu düşünün... tablonun yanıltıcı olması için hile yaptı çok dağınık olduğu görünmesin diye ama böyle bile yeterince dağınık..

kendi aralarında takılıyor gariplerim :)

@10 Eylül 2015 17:16 iosada fena çakıyor

Nasıl büyüyor kardeşim sanki eski telefonlara güncellemeyi kendimiz yapabiliyoruz. Bence telefon üreticileri artık yazılım güncellemeleri işini önemseler iyi olur. Tüketiciler çok kızgın...

@10 Eylül 2015 20:37 custom rom hayattır arkadaş

Android M gerçekten de çok iyi olacak.Ama tabi nexuslarda.Sonra gidip bi çin malı telefon alırlar olan gene gariban androide olur:)

lollipop demek şarj tüketmek demek.. kitkat ile devam

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost