Merak edilen Android rakamları belli oldu!

Android kullanan her 100 kişiden yaklaşık 11 tanesi, öyle bir geride kalmış durumda ki...

Merak edilen Android rakamları belli oldu!

Her yeni ay başında olduğu gibi, Şubat ayında da birçok farklı firma ve mecra, bir birinden farklı istatistik hesaplamalarla karşımıza çıktı. Nitekim Android işletim sisteminin her hareketini yakından takip eden "Android Developers Dashboard" fazlasıyla dikkat çeken verileri gözler önüne serdi.

Ocak ayının sonu itibarı ile Google Play Store'u ziyaret eden Android işletim sistemleri üzerinden hesaplanan verilere göre kullanıcıların yüzde 12'lik kısmı Jelly Bean 4.1'e geçmiş durumda. Yüzde 29'luk bir diğer bölüm ise Ice Cream Sandwich kullanmaya devam ediyorlar. Geriye kalan yüzde 45 gibi büyük bir grup ise halen Gingerbread sürümünden vazgeçmiş değiller. İşin daha da ilginci, büyük ölçüde insanın eski sürümü kullanıyorken, üretilen son güncelleme Android Jelly Bean, yani Android 4.2'nin hesaplanan istatistiklerde sadece yüzde 1.4'lük paya sahip olması.

Tabloya daha geniş bakacak olursak, hali hazırda aktif olarak Android işletim sistemi kullanan kullanıcıların yüzde 42,6'lık kesimi Ice Cream Sandwich ve sonrasını destekliyor. Yüzde 10.5'lik kısımsa halen yıllar önce üretilmiş Froyo ve öncesi sürümlerde takılıp kalmış durumdalar.

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 21 Yorum

Bence her cihazin her guncel sürümü kabul etmemesindendir. Herkes telefonuna root yapmadigindan rom yuklemediginden belkide cogunun yeni guncellemelerden haberi bile olmuyordur. Halbuki ureticiler bunu otomatik yapsalar telefon destekledigi ölcude guncel surume yukselebilir.

donanım izin verse yükselteceğiz herhalde .. Her sene telefon mu alalım ?

İnsanlar kullanamadıktan sonra istersen 6x çıkar neye yarar

Kullandığımız telefona güncelleme yayınladılar da biz mi kabul etmedik?

Katılıyorum arkadaşa. Yayınlayın güncellemeyi uygulamazsak o zaman belirtin rakamları ;)

napak samsung galaxy y gingerbread da kaldı bizde memnunuz böle devam ediyoruz tırıkında çalışan sistemimi neden bozayım dimi ;)

gingerbread kullanıyorum ics ye geçmeyi düşünüyordum ama kasılmalar varmış mecbur vaz geçtim

4.2.2 den sonra gayet güzel oldu jb

Birak ya. 2013 basinda alinan telefonda bile hala gingerbread var.

Sırf Android ten bu yüzden vazgeçtim. Google sürekli yeni sürüm çıkarttıkça daha çok mağduriyet yaşanacak.

yayınlandıda ne oldu benim telefonum sony xpera sola 2.3.7 vardı 4.0.3 yayınlandı resmen telefondan soğudum madem kaldırmıyor neden yayınlarsın be sony....

Zaten eski androidler güzel özellikle gingerbread

Yahu bu donanımla alakalı, her telefon son sürümü kaldırmaz ki. E son sürümü kaldırsın diye her sürümde de telefon alacak halimiz yok ya. Olacak o kadar. Ha tabi ben telefonu 2 ay önce aldığım için bende 4.1 var orası başka konu.... Samsun Galaksi S3 Mini fazlasıyla işimi görüyor.

Telefona Güncelleme Gelse Bende Kullanırım 4.2 Ama Samsung Galaxy Wonder İçin Maalesef Böyle Birşey Düşünmüyor.. Orjinal Olmayan Bir Rom da Öyle Veya Böyle Sorun Çıkartıyor O Yüzdende Geçmek Pek Mantıklı Değil

herseyin yenisi yeni problemler getiriyor.Ben hala eskilerin bazi ozelliklerinin daha saglam oldugunu dusunuyorum.Bende bazen win 3.1 le nostalji yasiyorum.Ama hala eski pc mi atmadim atmam.Eskiler hala daha guzel

Casper Nirvana Tablet 7 im var Android 4.0.1 sürümü ile veridi bunu nasıl 4.2 ye güncellerim

Sanki kullanicilar keyiflerinden android 4,2 ye gecmiyor.cep devleri yayinlasin guncellemeyi herkes gecer

Güncellemeyi verin de geçelim

Yok seker yok dondurma bos isler bunlar 800tl lik telefon aldim 4 ay sonra islemcisi geride kaliyor. 4.1 gibi. En iyisi iphone.al bir iphone 2 yil kullan ,hic basin agrimaz.

samsung sırf güncelleme vermemek için yeni telefon çıkarıyor. örneğin samsung galaxy ace s5830i bu telefonda sürüm samsung galaxy ace s5830'a göre güncel. sonrada yüzdelik pay 1.4 olması çok normal. güncelleme verin kardeşim sizde

Aynen yayinladilarda bizmi yapmadik

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir