Merakla beklenen telefon ertelendi

HTC'nin tanıttığı andan itibaren büyük heyecan yaratan telefonundan beklenmeyen bir gelişme var!

  • Ertuğrul Süngü
HTC'nin amiral gemisinde sorun mu var?
Ön sipariş vermiş olanlar cihazlarına kavuşacaklar

Her yeni yıl beraberinde birçok teknolojik cihaz anlamına geliyor; en azından son yıllar bize bunu gösterdi. Konu akıllı telefon olduğu zamansa akla gelen en önemli isimlerden birisi olan HTC, Şubat ayında Android tabanlı yeni cihazı HTC One'ı tanıtmıştı.

Cihaz ile birlikte firma tarafından yapılan açıklamada ise 4.7 inçlik HTC One'nın başta Amerika olmak üzere, tüm dünyada Mart ayı sonunda satışa çıkacağı dile getirilmişti. Nitekim HTC'den gelen yeni bir habere göre planlarda büyük bir değişiklik oldu, en azından tüm dünya kısmında. Engadget'in yayınladığı rapora göre firmadan direk olarak gelen haber ile HTC One'nın dağıtımı Nisan ayına ertelenmiş bulunuyor. Fakat bu tarihi ortadan kaldıran iki şık mevcut: Bunlardan ilki Alman pazarı ki ürünün satışı Almanya'da O2 kablosuz sağlayıcı firma üzerinden vaat edilen tarihte gerçekleştirilecekken olmasıyken, bu tarihten etkilenmeyecek ikinci grup ürünü ön sipariş vermiş bulunan son kullanıcılar olacak ki cihazlarına en geç Mart ayı sonunda kavuşmuş olacaklar.

HTC cephesindeyse ürünün çıkış tarihinin neden birkaç hafta ileri atıldığı hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı. Akla gelen ilk sebepse üretim esnasında yaşanan teknik sorunlardan başka bir şey değil. HTC One, döt çekirdekli Qualcomm Snapdragon 600 işlemci ve göz kamaştırıcı 1080p'lik ekranı ile şimdiden markanın amiral gemisi olmuş durumda.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

herşey güzel ama kullanan kime sorsak şarj olayından şikayetci

iphone 5 e çok benziyor

@14 Mar 2013 14:22 Neresi benziyor 4 kösesi ve alüminyum olusu mu? Senin kafana göre Mercedes'te Bmw'ye benziyor Volswagen'de. Hepsi boyali teneke ve 4 tekeri var.

ya bune arkadasım beklıye beklıye bı hal oldum :(

sakın htc almayın şarj ve güncelleme de çok büyük sorunları var ben sensation kullanıyorum satıp note 2 alacam

bu süper yeni Android model HTC One,başı sıkışa'da biz bunu bekliyecegiz.batari şikayet edenler,HTC'de kusur yok?kusur batari üreten firmad'a kusur var.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play