Microsoft: "18 ay geriden geliyoruz!"

Microsoft, Windows 8'le birlikte piyasaya sürdüğü canavarları hakkında işte böyle diyor...

Microsoft: "18 ay geriden geliyoruz!"

Microsoft, Windows 8'li tableti Surface'in beklentilerinin 18 ay gerisinden geldiğini açıkladı. Satış rakamı konusunda bir türlü istenileni veremeyen Surface'in ekosistemini bir türlü oluşturamayan Microsoft, planlarının 18 ay gerisinde olduklarını da itiraf etmiş oldu.

Microsoft yöneticileri, Apple'ın sadece pazara daha erken girmiş olduğu için daha fazla pazar payına sahip olduğunu düşündüklerinin altını çizerken, Surface'in tabletler konusunda halkın bilinci oluşmuşken, insanların isteklerini dikkate alarak hazırlanmış bir tablet olduğunu da vurguluyorlar.

Hem iş konusunda üretken olmaya izin veren, hem esnek yapıya sahip hem de pratik klavye ile gelen bir tablet olan Surface tablet kullanıcılarının 2 senede dile getirdikleri tüm eksiklikleri kapatacak şekilde dizayn edilmiş.

Ancak yine de satış rakamlarının istenilen seviyeye ulaşmamasını alışılandan çok farklı olmasına bağlıyorlar.

Surface şu anda piyasanın yüzde 4.3'üne sahipken, Yüzde 46'yı iOS tabletler, yüzde 43'ü ise Android tabletler alıyor.

Microsoft tablet satışlarını arttırmak için Ağustos ayından itibaren Surface'lerin fiyatını düşürmeye karar verdi. 

Okuyucu Yorumları

Toplam 22 Yorum

Bencede düşürmek en mantıklı fikir olmuş.Çok pahalıydı bence.

Pazar payı eko sistemi ve uygulamaları ile yüzde 46 olan ipad ve yüzde 43 olan android varken mantıklı bir kullanıcı surface alıp kullanmaz...

@23 Tem 2013 14:29 Pazar payının önemi yok Android ve iPad'den 5 kat daha kullanışlı cihazlar W8 Pro tabletler sadece fiyatı pahalı olduğu için satmıyorlar. x86_64 tabanlı tabletlerin artması lazım ve düzgün bir pazarlama ile Windows 8 üzerindeki negatif görüşün değişmesi lazım ancak Microsoft içinde bunu yapabilecek adam yok gibi. Beni verseler Microsoft'a şimdiki çalışanlarından daha yaratıcı ve daha iyi bir şekilde tanıtırım bu ürünleri.

@23 Tem 2013 14:44 "yav he he"

@23 Tem 2013 14:29 Dostum uygulama dediğin kuş fırlatma türü oyunlar ise diyecek birşey yok ama burada gerçek uygulamalardan bahsediyorsak, muhasebe, stok, cari , finans, office, grafik çizmek, hesap yapmak vs vs Surface Pro , bu saate kadar yazılmış Windows uygulamalarını çalıştırabileceğinden IOS u da gömer Android i de.

@23 Tem 2013 14:29 windows 8'den bahsediyoruz sen uygulamadan bahsediyosun. sen al o ipad ve dandroid mağazalarındaki uygulamaları topla windows uygulamaları kadar etmez.

@23 Tem 2013 18:10 Çocuğun üzerine gitmeyin Surface Pro'da gerçek windows 8 olduğunu x86_64 mimarisi kullandığını bilmiyor heralde baksanıza :) Windows platformunda uygulama dediğin nedir ki gülüm tüm internet ayağında istediğini indir :)

@23 Tem 2013 14:44 Windows8 RT Kullanan bir surfaceden bahsediyorsun..Doğru dürüst uygulaması yok...Yaygın değil ve bilinen masaüstü windows8 gibi exe uzantılı vesaire dosyaları çalıştırmıyor buna rağmen kapladığı alan 64 gb bir surface tabletse 32 gb kafadan yiyen bir windows rt.. microsoft windows8 görünümlü yeni bir işletim sistemi çıkarmış...ilk alanlar mağduru oynar çünki ilklerin doğum sancılarını sıkıntılarını alanlar baştan kabullenmiş olmalıdır..bir nevi gönüllü tester gibi bir durum sözkonusu alanlar için..

bencede surface pro çok iyi ama çok pahalı nasıl alalım yani. ama android 600 tl ye bile iyi iş görür tabletler var. surface rt ise şuan için çok mantıklı değil çünkü normal masaüstü programlarını çalıştırmıyor sadece markettekilerle yetinebiliyorsun. surface pronun gelişmiş versiyonlarının da yapılması lazım ne biliyim daha ince falan daha uzun pil suresi falan güncellemeleri lazım ve makul fiyatlar olması lazım. o zaman ben kesinlikle bilgisayar yerine onu alırım ve her işimi onda görmekten mutuluk duyarım.

Surface rt ye bir şey söylemeyeceğim henüz çok yol var önünde ama Surface pro nun satılmamasının nedeni tableti bir eğlence cihazı olarak görüp basit bir cihaz olmasını isteyenler Windows kadar büyük bir sistem istemiyor olabilir. Bana göre en büyük sebep reklam... En çok reklamı yapan hep kazanıyor. Şu an en çok reklamı samsung yapıyor. Apple ın tablet işine ilk giren olması ise onun en büyük reklamı olmuştu zaten.

ucuzu ve kullanışlı olan tablet varken surface yüzüme bile sürmem çok pahalılar

Keşke Microsoft şu sistemin adını Windows RT değil de daha farklı bir isim yapsaydı da insanların klasik Windows beklentisi olmasaydı. İnsanlar normal bilgisayarında kullandığı program ve oyunları görmeyi bekliyor ister istemez. MacOS ve iOS gibi..

@23 Tem 2013 18:42 Surface Pro denilen birşey var...

@23 Tem 2013 21:14 Pro olanlar Tabletten ziyade dokunmatik notebook gibiler arkadaşım, Surface Pro varsa neden o zaman Surface de var??? Ben iOS, Android ve Windows RT türündeki tabletlerden bahsediyorum zaten. Pro da varmış, hadi ya..

Microsoft surface pro tablet çok güzel deneme imkanım oldu ama siz çoğu ülkeye satışını bile yapmıyorsunuz nasıl geçmeyi planlıyorsunuz ıpad i android i eğer satışı arttırmak istiyorsanız her ülkede satışa sunun ben o tabletin Türkiye'de tutacağına inanıyorum neden mi tutar çoğu kişi bana lumia yı sorduğunda işletim sistemi Windows dediğim de aldığım cevap vay bunda Windows 8 mi var şimdi diyorlar Windows u çok güçlü olarak hissediyor pc gibi hissediyor Türkiye tablet'te de öyle olacak görüşündeyim doğru reklam ile surface Türkiye'de çok satan bir tablet olabilirdi. Şimdi çoğu kişi Wp yi savunmuşun diyecek o yüzden bunu yazma gereği duydum kullandığım telefon Xperia Neo(Android) ama Lumia1020 almayı düşünüyorum neyse bana kimse fikirlerimi sormadı bunu uzatmaya gerek yok. HEPİNİZE İYİ GÜNLER

abi düşse nolur W8 market tamtakır boş bakır olanlarda saçma sapan uygulamalar microsft marketi geliştirsin gerisi herturlu gelir.

@23 Tem 2013 20:08 en önemli kriter uygulama sayısı olsaydı surface pro tabletler piyasayı komple alırdı. Sebebi fiyatı. Eğer x86 tabletler yaygınlaşıp ucuzlarsa Microsoft bu alanda da tekel olur. Apple a lafım yok onunda x86 tabanlı sağlam bir işletim sistemi var ama Android mağazasındaki 1-2 milyon uygulama ile Windows uygulama özgürlüğüne ulaşamaz.

Fiyatı çok pahalı düşmesi iyi olur ayrıca pazarlamayıda daha iyi yapması lazım :)

Cahil fanboylara sesleniyorum Surface Pro'da x86-x64 mimarisi var yani senin bilgisayarında kullandığın windows8 ile birebir.

RT yer,ne pro yüklesiner çatır çatır satar microsoft işi bilmiyor

Mantıklı bir karar.

Bu Microsoft güzel ürünleri pazarlama hatasıyla kendisi baltalıyor. Örneğin Windows Phone'lar gibi Surface de yıllarca sadece belli başlı birkaç ülkede satışa sunuluyor. Yüzlerce ülkede satışa çıkarmıyorlar. Ama Apple ve Google yazılımlı cihazla dünyanın heryerinde nerdeyse aynı anda satışa başlıyor.

Sen de yorum yaz