Microsoft damgalı Windows Vista püf noktaları

Vista'ya ince ayar vakti... CHIP Online MS onaylı Windows Vista püf noktalarını sizin için derledi.

Microsoft damgalı Windows Vista püf noktaları
Vista Tuning: Daha hızlı bir sistem için Microsoft tavsiyeleri.

Vista sırtınıza yük olmaktan başka bir şey yapmıyor mu? O zaman Microsoft'un ince ayar püf noktaları ile bu sorundan kurtulabilirsiniz. Sizlere Vista'yı garanti hızlandıracak en iyi Microsoft tavsiyelerini göstereceğiz.

Direkt üreticiden ince ayar tavsiyeleri: Microsoft, Windows Vista için en önemli ince ayar ve performans ölçütlerinin bulunduğu bir rehber yayımladı. Tavsiyeler düzenli disk birleştirmeden gereksiz verileri temizleme ve ihtiyacınız olmayan efekt ve hizmetleri kapatmaya kadar uzanıyor.

Vista'nın iç dengeleri ile oynamaya cesareti olanlar için Microsoft'un hazırladığı İngilizce ince ayar dokümanını düzenledik. Bu dokümanı baz alarak size, Microsoft'un tavsiye ettiği Windows Vista ince ayarlarını tanıtacağız. Resim köşemize buyurun.

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

elinize sağlık chip

ince ayar 30 bin bakımı , ohohhhhhooooo hadi anam be..

bunlar boş işler

sağolun fakat hayal kırıklığına uğradım ben ya başlığı görünce ha ha dedim vista sonunda öptüm seni:) ama yok bildiğimiz ayarlarmış %20 kadar hız bekliyodum ama ne yazık ki yine vista öptü bizi:))

inadına vista inadına intel xp amele işi.

Başlı başına mühendislik hataları ile dolu. Burada test sürecinin ne kadar önemli olduğu ortaya çıkıyor. Vista konusunda düzenlemelerden daha önce Microsoft kendi yapısında bir kontrol ve revizyon sistemi kurmalı. Başarı daha sonra kendiliğinden gelecektir.

15 Ağustos 2008 Cuma, 10:09
sen microsofttan daha iyi mibileceksin.çok biliyorsan sen üret.

ne kadar ince ayar çekerseniz çekin xp kadar hızlı olmazzz.

vista nasıl anlatsam ama her ikisinide kullandım vista bana xp makyajlı hali,yani şahin görünümlü doğan gibi hiç bir artısı yok cafcaflı görünmesinden başka xp olur yaparsan o tarz görünüme herzaman xp nede olsa eski toprak yanlız bütün arkadaşlara sesleniyorum sp3 uzak durun intihar olur.

sanki herkes Xp ile doğdu Xp ile büyüdü :) Alem bir milletiz,Xp den öncede Win 2000 vardı ne oldu Win 2000'ciler ! Anlayan anladı...

bu söylenenleri uygulayacağım umarım performansım artar ama şunu söylemem gerekiyor bir işletim sistemi eğer pc yi kasacaksa bence iyi düşünülüp öyle yapmalı.. kimse vistayı beğenmiyor performans açısından tabi.. ben de xp performansına hastayım.. ama şuan vistadan da dönmek istemiyorum.. ileri gitmek yükselmektir. :P neyse teşekkürler...

vista şimdiye kadar gördüğüm en berbat microsoft yazılımı :D

Burada XP yi öven herkese bir sorum var.
Vistayı kaç gün yada kaç ay kullandınız ?
Vista ile After Effects te 20 katmanlı bir kompozisyonu ( üzerine motion blur eklenmiş ) rahatça render edebiliyorum.
Real Flow 'da bardağa gazoz , doldurma animasyonumy kasmadan yapabiliyorum.
Yada Cinema 4d de ürün modelimin renderını hiç kasmadan alabiliyorum. Ve bütün bunların üstüne işim bitince bilg. yeniden başlatmamda gerekmiyor.

Xp ye gelince , aynı sistemde ilk maddeyi bile yapamadan program hatası verip çıkıyor.Win98 bile xp den daha iyi bellek yönetiyordu , xp tam bir hayal kırıklığı...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir