Microsoft'tan Gmail'e özel video: "Gmail Man"

Gmail Man: Microsoft'un, rakibi Google'ın Gmail'i için hazırladığı bu komik video kavga çıkartacak!

  • Zeynel A. Öztürk

Microsoft, her sene düzenlediği Global Exchance konferansında satış temsilcilerine Microsoft Office 365'i tanıtmaya yönelik bir video ortaya çıkardı. Zaman zaman eğlenceli videolarla karşımıza çıkan Microsoft, bu kez Gmail'i hedef alan bir parodi meydana getirmiş.

Videonun baş oyuncusu "Gmail Man"in işi, Google'ın Gmail hizmeti ile gönderilen e-postaları yerine iletmek. Microsoft'un videoda verdiği mesaj ise Google'ın kullanıcıların e-postalarını tarayıp gözden geçirdiği, Office 365'in ise bu tür etkinliklerden uzak durduğu.

Microsoft'un "Gmail Man" videosu sizi de güldürecek! Buraya tıklayarak seyredebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Bu kadarı da hadlerini aştıklarını gösteriyor.

siz microsoft msn leri okumakla kalmayip dinleme isine de girelim biz su Skype yide alalim adli bir video cikartsa ne guzle olur google.

Vatanseverlik yasası (Patriot Act) olduğu sürece ve MS de Google da birer amerikan firması olduğu sürece, hiçbir e-postanın ikisi üzerinde gizliliği yok. O sebeple MS çok da masum değil.

Ayrıca Gmail e-postalarda belirli şeyleri inceleyip, ona göre ilgili reklamları gösteriyor. Bunu 30-40 kişiye e-posta okutarak yapmıyor. Hepsi otomatik olarak yapılıyor. Yani yazılmış program haricinde kimse e-postalara bakmıyor.

Yine de şu anda Hotmail'den daha iyi. En azından reklamları göze batmıyor. Yollanan her e-postanın altına reklam eklemiyor. MS önce bunları aşsın, sonra laf etsin...

Ne kadar boş bir video GMAİL'i geçmek kim Microsoft kim..

valla ingilizce bilmediğimden hiç gülmedim

Google bunu yapıyor.

rezalet ah windows google amcayi brik ta kendi hotmailine bak!

Parody değil gerçek GMail bunu hep yapıyor.

Dikkat edin, e-postalarınızı silmeye kalktığınız zaman hem GMail hem de Hotmail'de gereksiz ukalalıklarla zaman zaman karşılaşmışsınızdır. Biz onbeş gün içinde zaten temizliyoruz, ya da ne bileyim şu kadar GB boş alan varken silmeye ne gerek var gibi....

Neden bunu yaptıklarını çözebilirsek sanırım sorunun büyük bir bölümünü de çözmüş oluruz... Kimlere ne anlaşması yaptıkları ileride açığa çıkabilir ama iş işten de geçmiş olur... Herkese geçmiş olsun...

Tabi Gmail başarısına yaklaşamayınca çareyi çamur atmakta arıyor Microsoft

google bunu yapıyor ve yaptığını kendisi söylüyor zaten. güzel mesaj.

Google gelmiş geçmiş en büyük paparazidir. Her hizmetinde yapar bunu. Sonuçta bedava değil mi?

birazcık sanatsal bir şey çekselermiş daha iyi olurmuş. kullanıcılarının e-postalarını hiç bir şekilde kontrol etmeyen bir servis sağlayıcı olarak: "who cares" :)

Gmail kadar iyi olamadıkları için parayı böyle basit videolara veriyorlar sanırım. Hotmail'in ne kadar hantal ve işlevsiz bir e-posta olduğunu bilmiyorlar mı kendileri? biliyorlardır tabi :)

Gmail kadar iyi olamadıkları için parayı böyle basit videolara veriyorlar sanırım. Hotmail'in ne kadar hantal ve işlevsiz bir e-posta olduğunu bilmiyorlar mı kendileri? biliyorlardır tabi :)

yazılımlar okuyordur spam ve virüslere karşı o kadar postayı kime okutmayı düşünüyorlar ki yoksa

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play