Microsoft'tan şaka gibi bir hata!

Microsoft, kendi sayfalarını, kendine ait telif haklarını çiğnediği gerekçesiyle Google'a ihbar etti

Microsoft'tan şaka gibi bir hata!

Yazılım devi kendi sitesi Microsoft.com'u arama sonuçlarından kaldırması için Google'a başvuru yaptı. Telif hakları ihlalleri ile ilgili gelen uyarıları analiz edip gerektiğinde ilgili siteleri endeksinden çıkaran Google'a Microsoft'tan gelen bu uyarı, Google ile birlikte hemen herkesi şaşırttı.

Şirket, kendisine ait telif haklarının takibi ve gereken işlemleri yapmasından sorumlu LeakID adlı organizasyon üzerinden Google'a gönderdiği uyarıda, kendisine ait microsoft.com ve microsoftstore.com altında yer alan 6 adet bağlantının arama motorunun endeksinden çıkarılmasını talep etti.

Microsoft, talebine gerekçe olarak, söz konusu sayfalarda tüm hakları kendisine ait materyallerin bulunduğunu ve bu sayfaların, telif haklarını ihlal ettiğini gösterdi. Başka bir deyişle Microsoft, kendi sayfalarını, yine kendine ait telifleri çiğnediği için Google'a ihbar etmiş oldu.

Neyse ki Google, LeakID tarafından yapılan yanlışlık sonucu ortaya çıkan bu talep karşısında herhangi bir adım atmadı ve bu saçma hatayı, büyümeden kapattı. Microsoft'tansa, yapılan bu gülünç hatayla ilgili herhangi bir açıklama gelmedi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Şaşılası bir şey değil ki. Kim bilir kaç bin başvurunun içinde kaynayıp gitmiş.

yok artık ya :D

Günün bonba haberi olmuş :D herhalde yapay zeka falan kullanıyorlardı :)

MS kadar ispiyoncu şirket yok...

Yorumlar çok basit şu zaytung dilinizi biraz değiştirip ileri çağ diline geçiş yapmanızı tavsiye ederim sayın yorumcular.

Chip; bak hele! Forum bölüm

Chip; bak hele! Sen forum bölümünde parayla mı soru sorduruyon? Yani soru soranlar mesaj atanlar danışıklı mı, gurban?

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play