Microsoft'un yeni hedefi laptoplar!

Microsoft'un bu teknolojisi, yeni nesil dizüstü bilgisayarlarda pek çok şeyi değiştirebilir!

Microsoft'un yeni hedefi laptoplar!

Microsoft'un Build 2013 konferansında ilk kez tanıttığı "Precision Touchpad" girişimi, kullanıcılara cep telefonlarından tanıdık olan pinch-to-zoom ve iki parmakla kaydırma gibi fonksiyonların trackpad bulunan sistemlerde Windows tarafından doğrudan desteklenmesine yarayacak. Tüm fonksiyonlarını kullanabilmek için üçüncü parti sürücü gerektirmeyecek olan Precision Trackpoint teknolojisi, çeşitli  üreticilerin dizüstü modelleri arasındaki trackpad farklılıklarını en aza indirerek, olabildiğinde standart bir kontrol deneyimi yaratacak.

Windows 8.1'e entegre edilmesi tasarlanan özellik ile ilgili olarak Intel'in yanı sıra trackpad teknolojileri geliştiren Elan ve Synaptic gibi firmalarla birlikte çalışan Microsoft, teknolojinin sene sonundan itibaren piyasaya çıkacak dizüstülerde olmasını planlıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

zaten çoğu laptop ta pinch gibi zoom yapma işlevleri var

@08 Tem 2013 00:19 bendede var ama programı yüklenmeden çalışmıyor. Ve program pc yi çok yavaşlattığından kurmuyorum.

Leptobumun Touchpad'ini kullanmadığım ve gerçek farem A4 Tech X7 olduğu için önemsiz bir teknoloji diyebiliriz... kaldı ki normal touchpad'ler ile herşey rahatlıkla yapılıyor(oyun oynamak v.s hariç)

Windows 8 in en sevdiğim yanı kurduktan sonra kameramı parmak izi tarayıcımı ve diğer bütün donanımları driver yüklemeden çalıştırmasıydı. Bu sayede bilgisayarı yavaşlatan ıvır zıvır bir sürü program kurmamış oldum. Bence bu alanda geliştirme yapması ve pek çok donanım üreticisi ile bir standart belirlemesi iyi olur. Bizde artık format sonrası driver ile uğraşmayız.

@08 Tem 2013 00:28 aynen ya o işler bıktı gerçekten, bunu da daha yenimi düşünmüşler ya

bu benim lenovoda var zaten mause a bile gerek kalmıyor calla of duty tarzı oyun oynarsam mouse la yoksa hiç gerek yok mouse' a microsoft daha yenimi yapmış bunu

@08 Tem 2013 10:34 lenovondaki işletim sistemi ne bilmiyorum ama artık Windows ta touchpad lerdeki tüm özelliklere doğrudan destek verecek... Şu an Windows ta touchpad lerdeki ekstra özellikleri kullanmak için üreticinin yayınladığı ekstra bir program yüklemek gerekiyor yüklemezsen touchpad sadece oku kontrol etmeye yarıyor.

OS X i kopyalamaya devam

@08 Tem 2013 11:13 ya ne saçmalıyosun kardeşim sen ya OS X sadece apple'ın bilgisayarlarında çalışıyor tabii ki de driver yüklemen gerekmicek. salak çok Türkiye'de...

Microsoft'tan akıllıca adımlara devam

@08 Tem 2013 11:13 tabi koca microsoft bugünlere hep kopyalama ile geldi. bi de applecılar aynı şeyi diyo diyor samsung kopyalıyormuş. bırakın bunları da işinize bakın.yıllardır aynı terane sıktınız artık.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play