Microsoft ürün anahtarlarını bloke ediyor

İkinci el yazılıma dikkat: Microsoft firmaların kullandığı benzer ürün anahtarlarını bloke ediyor...

Microsoft ürün anahtarlarını bloke ediyor
Microsoft: Şifreleri kilitliyor.

Microsoft test satışları ve müşterilerden elde ettiği bilgilerine bakarak farklı firmaların ürün etkinleştirme için aynı ürün anahtarlarını kullandıklarını tespit etti. Bu şekilde göze çarpan ürün anahtarları kilitlendi.

Law and Corporate Affairs yöneticisi Dorothee Belz durumu şöyle açıklıyor: "Genellikle firmalar telif haklarını çiğnediklerinde tazminat ödeme ve patent kullanımını engelleme gibi kötü sonuçların ortaya çıkabileceğinin bilincinde değildir. Ürün anahtarlarının kilitlenmesi ile belirgin bir işaret veriyoruz ve yazılımın kullanımını sınırlıyoruz."

Belz'e göre firmalar ikinci el bir lisans satın aldıklarında programları nasıl ve kim üzerinden elde ettiklerini belgelemek zorundalar. Uzman firmalar ve tüketiciler yazılımı ücretsiz olarak Redmond'luların ürün doğrulama hizmetine yollayabilir ve kontrol ettirebilirler.

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

microsoftun rezilligine bir adet dahaaa açın yolu ya olacak şeymi ben yazılım alıyım microsoft benden habersiz pcmdeki yazılımı konrtol etsin keyini felan ee nerde güvenlik benim keyim netten başka bi sunucuya gitmiyormu bence tamamen lakayitlik mikrosoft kendini bişey sanarak herşeye hükmetmeye çalışıyor bu açıkca ortada ama bunların sonu LİNÜX devrimi ile bir son bulacaktır.Görüyoruzki şuanda mikrosoft epey kan kaybediyor. Sonunda Linüx için yapılacak yazılım çevirmeleri oyunlar linüxün ne kadar iyibir yazılım oldugunu bizlere gösterecektir.

Ben openoffice kullanıyorum.Microsoft Office programlarının yaptığı görevi bu da mis gibi yapıyor.Anahtarla manahtarla uğraşma derdi yok.Ne de olsa herşeyiyle bedava indiriliyo ve güncelleniyo internetten

microsoft mu kan kaybediyor diyen arakdas haberleri okumuyor herhalde.yine karini cogaltti bu ceyrekte microsoft.kan kaybeden bizleriz.olan kullaniciya oluyor....

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir