Microsoft, Windows Update'i güncelliyor

Windows'un otomatik güncelleştirme hizmetinden sorumlu istemci de güncelleniyor...

Microsoft, Windows Update'i güncelleştiriyor
Windows Update: Güncelleme hizmetinin altyapısı güncellenecek.

Geçtiğimiz hafta yayınladığımız "Microsoft'tan yeni yamalar" haberimizde, şirketin Windows Update uygulamasını da yakın zamanda güncelleyeceğinden bahsetmiştik. İşte bu güncellemenin ayrıntıları resmi olarak açıklandı.

Microsoft, müşterilerine güvenilirlik, operasyon ve hizmet kalitesi konularında gelişme sunmak için Windows Update istemcisinin altyapısını senede bir kez güncellediklerini bildiriyor. Güncellemenin Temmuz sonuna doğru gerçekleştirileceği söyleniyor.

Güncelleme Windows Update'in görünümünde herhangi bir değişiklik yapmayacak fakat şu konularda gelişme sağlayacak:

  • Windows Update'in güncellemeleri araması için geçen süre
  • Tanımlama (signatures) güncellemelerinin ulaşma hızı.


WU seçeneklerinde "Güncelleştirmeleri hiçbir zaman denetleme" yi seçen Windows Vista kullanıcıları (ve "Otomatik güncelleştirmeleri kapat" ı seçen Windows XP kullanıcıları) WU altyapı güncelleştirmesini almayacaklar. Ta ki, kendileri manüel olarak Windows Update sitesini ziyaret edene kadar.

Güncelleştirme hakkında daha fazla bilgi almak isteyenler aşağıdaki adresleri ziyaret edebilir:

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Yahu şu güncellemeleri bir kere indirip diğer yerel diske kaydedeceğimiz bir şey yapsalar daha iyi olur.Her formatda baştan indir.Kotayı harca olmuyor...
Başka programlar kullanana kadar MS nin orjinalini kullanmak isteriz

güncellesinler!!! windows uptade on saate güncelleme yüklüyor

Vistadaki güncelleme özelliği çok hızlı.Xpdekiler düşünsün..

olmaz ki doğru diyonuz bi güncelleme yapcak iki saat bekliyoz orjinal mi alsak ne yapsak

selam arkadaşlar.Bakın ben windows vistanın tüm sürümlerini kullandım.Vista starterda dahil olmak üzere hepsi birbirinden güzeldi.İsterseniz size bilgisayarımın özelliklerinden bahsedeyim amd sempron 3400 32bit işlemci,nvidia 7400 ekran kartı 512(256mb paylaşımlı),asus marka anakart(mv2-mx)1.512ddr2 800mhz ram.Bu tarz bir bilgisayarda windows vista starter çok güzel bir şekile çalışıyor.Ve emin olun o üç pencere açılabiliyor olayı fos.Bende öyle bir şey oladı.Daha doğrusu sisteminiz uygunsa açmaya bilgisiyar zaten izin veriyor.Sonra vistayı asla 512mb ramle kullanmayın bir işe yaramıyor.Vista home basic vista starterla aynı nerdeyse fark yok gibi o yüzden alıcaksınız starter alın derim ona o kadar para vermeyin.Yok ama ben en güzeli olsun derim dersneiz 100ytl gibi bir tutarı gözden çıkararak windows vista home premium sahibi olabilirsiniz.Home premiumdada bence tabii en ince ayrıntısna kadar bilmiyorum ama oyunlar ve media center tabii en güzeli aero olması.Windows vista görüntü kalitesi yani görsellik olarak xpden bin kat daha üstün.Ve her bilgisayar için uygun.Tabii sitesinde dendiği gibi 800mhz işlemci falan uygundur diyor ya imkansız çalışmaz...İnanmayın eğer orta yada yüksek ölçekli bir bilgisyarınız varsa vista alın derim ben.Vista businessta güzel gölge kopya ile yanlışlıkla sildiğiniz bir şeyi hemen geri yükleyebilir,faks tarama ile gelen fakslara hızlıca cevap verebilir,mailleriniz anında çıktısını alabilrsinizAma ultimate işte o bambaşka,her türlü özellik onda birleşiyor.Ama biliyormusunuz parasıda bir o kadar uçuk.Almaya gerek yok bence.Business alırsanız dvd maker ve media center hariç her şey olucak bilgisayrda.Girn internete meida centera benzeyen bir çok program açık kaynaklı indirilebiliyor.Ne gerek var; windows vista ultimatemiş.Ama size çok önemli bir uyarım olucak belkie vista ile ilgili yazıdklarım size sıkıcı gelebilir ama bu çok önemli lütfen bunu dikkate alın,yasal olan windows işletim sistemi kullanın.Xp yada vista ne olursa olsun yasal olsun..Bu çok önemli şu anda bunun üzerine büyük bir pazar var.Bakın ben vistayı bir aralar korsan kullandım verilen crackler trojan dolu,torjanlardan her gün bilgisayarım donuyor kapanıyordu.Sonra updateleri alamıyordum çoğunlukla hatalar falan deli olucaktım.Bilgisayar kitleniyordu bence 100ytl gibi bir fiyatı gözden çıkarın ve windows vista ultimate alın kendinize yada o civarlardadır ben gördüm halen windows xp satılıyor bir çok yerde.Haydi korsana hayır gelin sizde lisanslı bir kullanıcı yapalım...:)

Microsoft'un kotadan bile haberi yoktur türkiye için seçenek üretemez çünkü zaten saçma bir uygulama kotalı internet dünyanın neresinde görülmüş. varsa bile tarzanistan'da vardır (öyle biryer varsa tabi).

-bill amca bizim memlekette kota var.

-hmm öylemi o nedir?

-ne değildir diye sorsan daha kolay anlatırım.

Windows güncellemelerini diskine kaydetmek isteyenler varsa Windows Updates Downloader (WUD) programını deneyebilirler. Ayrıca Office güncellemelerini de indirebiliyor. Programı kuruyorsunuz ve "Update Lists" denilen listeyi ekleyerek mevcut tüm güncellemeleri indirebiliyorsunuz.

Kolay gelsin.

"Güncelleme Windows Update'in görünümünde herhangi bir değişiklik yapmayacak fakat şu konularda gelişme sağlayacak:

> Windows Update'in güncellemeleri araması için geçen süre

> Tanımlama (signatures) güncellemelerinin ulaşma hızı. "

( Satır arası buraya dikkat edin:
> Korsan ürünlerin saptanması. )

:)

adam şimdi güncellemeyi güncelliyor oda güzel yamayı yamaladığı gibi :D

vista için olan güncellemeler c\windows\SoftwareDistribution adlı klasörün içinde saklanıyor teklrar tekrar indirmey gerek yok burdan alıp çoğaltabilir ve saklayabilirsiniz

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir