Microsoft, Yammer ile Facebook'a rakip oldu!

Yazılım devi Microsoft, 1 milyar doları saydı, Facebook'a rakip oldu. İşte MS'in sürpriz alımı...

Microsoft Facebook'a rakip oldu!

Nokia ve Skype alımıyla dikkatleri üzerine çeken Microsoft, yeni bir alıma daha hazırlanıyor. 2008 yılında kurulan sosyal ağ sitesi Yammer'ı Microsoft'un 1 milyar dolarlık bedelle satın alacağı konuşuluyor.

Facebook ve Twitter'a benzer bir servis olan Yammer, LinkedIn gibi daha çok iş dünyasına hitap eden bir portal. Kullanıcılar kendi profil fotoğraflarını yükleyebiliyor veya forum sayfalarında karşılıklı sohbet edebiliyorlar.

eBay, Shell ve Ford da dahil dünya genelinde 200 binin üzerinde şirket tarafından kullanılan Yammer, Fortune 500 listesindeki şirketlerin de yüzde 85'ine sahip olduğunu iddia ediyor. 

Yammer'ın Microsoft tarafından satın alınması yazılım devinin sosyal medya alanından fazla uzak kalamadığını gösteriyor. Büyük rakibi Oracle'ın da yine bu alanda Salesforce.com isimli bir portalı bulunuyor. Bloomberg'e göre ilerleyen günlerde bu alımla ilgili resmi bir açıklama gelebilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Microsoft'un Facebook'ta hissesi var zaten ayrıca 1 milyar dolara Yammer'i satın alarak başarısız bir girişime imza atacaktır.

Sana katılıyorum

nokia yı nezaman aldı?

microsoft işini bilir para işadamlarında ama google youtube facebook yahoo gibi büyük balıkları elinden kaçırdıktan sonra bu hiçbirşey.

@18 Haz 2012 15:23 facebook'la zaten ortaklıgı var. google 'danda her android cihazı üzerinden 15$ para kazanıyor. (telif hakkı) youtube'ta beğen yani like butonu kullandıgına göre microsoft ordanda paza kazanıyordur büyük ihtimal

hadibe nokia nezaman aldı microsoft ya

MİCROSOFT HERZAMAN DEVDİR KARDEŞİM NE OLURSA OLSUN MİCRO TEK :))

Zaten So.cl ve Live adında 2 sosyal ağın var Facebook'a da ortaksın bu Yammer' satın almak resmen 1 milyar doları çöpe atmak olmuş. Demedi demeyin Yammer 1 yıl sonra tutmadığı için kapanacak. Ayrıca Nokia'yı şimdilik satın almış değil belki ilerde olabilir o da belki.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir