Microsoft'tan zorunlu Surface açıklaması!

Microsoft, geçtiğimiz gün Surface tabletlerde yaşanan hata nedeniyle açıklama yapmak zorunda kaldı!

Microsoft'tan zorunlu Surface açıklaması!

Microsoft'un Surface tabletlerinin geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Amerikan futbol ligi NFL karşılaşmasında istenmeyen bir biçimde gündeme geldiğini duyurmuştuk. New England Patriots ve Denver Broncos takımları arasında oynan maçta, Patriots ekibinin devre arasında taktik çalışmak için kullandıkları Surface tabletler bir ağ sorunu nedeniyle bir türlü çalışmayarak, oyuncuları ve teknik direktörü oldukça zor durumda bırakmıştı.

Microsoft, konuya biraz daha açıklık getirebilmek ve sorunun tabletlerden kaynaklanmadığını yeniden göstermek için konuyla ilgili web sitesinde resmi bir duyuru paylaştı. NFL maçlarında kenar çizgisindeki kulübelerde iki yıldır kullanılan Surface tabletlerin daha önce tek bir hata bile vermediği belirtilen açıklamada, stadyumun bazı ağ sorunları yaşadığı belirtiliyor. Surface cihazlarında ilgili görsellere ulaşılamama sorununun da bu ağ bağlantısı hatasından kaynaklandığı ifade ediliyor. Aslında Patriots ekibinin cihazlardan yararlanmak için sonunda kablolar aracılığıyla bağlantı kurmak durumunda kalması da bu açıklamayı doğruluyor.

Konuyla ilgili NFL'den gelen resmi duyuru da Microsoft'un bu açıklamasını onaylıyor. Yazılım devi, söz konusu hata kendi cihazlarından kaynaklanmasa da, böyle bir aksamanın Surface tabletler için olumsuz bir imaj yaratabileceğinin farkında. Firma bu doğrultuda ayrıca Surface'in NFL'in daha da büyümesine nasıl katkılarda bulunduğunu ve takımların tabletler sayesinde çok daha etkili bir teknik sürece kavuştuğunu vurguluyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

komple göçmüş mü sadece ağ mı göçmüş?

@subita İnternet bağlantısında surface kaynaklı değil internet servis sağlayıcı bazlı kopmalar meydana geldiğinden hatalar ortaya çıkmış cihaz sıkıntılı değil ;)

@subita cihaz çalışıyomuş sadece ağ üzerinden görsellere ulaşamamış

@SonKraLL adamlar hemen suçu cihaza atmış zaten iPad deyip durmuşlar...

Surface mükemmel Surface akıllı Surface kullanımı kolay Surface gibi olun Android olmayın :))

Sen de yorum yaz