Monitörlerin geleceğini konuştuk!

PC'lerimizin vazgeçilmezi monitörlerin geleceğinde ne var? Cevabı, işin ustasından aldık!

Philips monitörlerin rakip monitörlerden farkı ne?

Philips monitörlerin rakip monitörlerden farkı ne?

- Philips monitörlerini rakiplerinden farklı kılan önemli noktalar hangileri?

Farklılaştıran birkaç nokta var. MMD, tamamen Philips marka ekran ürünleri üzerine yoğunlaşıyor. Ekran uzmanı olarak üzerinde çalışmamız gereken başka bir ürün yok. Bunun anlamı, kendimizi bu kategoriye yüzde 100 adamış olduğumuz. Bu yaklaşım, birçok yenilikle ortaya çıkmamızı sağladı. İyi bilinen örnekler arasında PowerSensor, ErgoSensor, 21:9 ekranlar ve Ambiglow var. Sürekli yeni işlevler eklemekten bahsetmiyoruz - kullanıcı ve piyasa için faydası olacak yenilikler yapmak önemli.

Kendimizi ekranlara adamış olmamız, alım satım sırasında müşterilerimiz ve ortaklarımızla olan ilişkimizi de güçlendirdi. Onlarla konuşurken ekranlarla ilgili ihtiyaçlarına yoğunlaşıyoruz ve diğer ürünlerden bahsetmiyoruz.

- Türkiye pazarı hakkındaki vizyonunuz nedir? Lütfen bize Türkiye'deki kısa ve uzun vadeli hedeflerinizi söyler misiniz?

(Meko verilerine göre) 2013'ün ilk yarısında monitör piyasası yüzde 6.5 genişledi.

Bu, Türkiye'deki monitör piyasasının son müşterilerin ihtiyaç duyduğu ve arzuladığı bir kategori olduğunu gösteriyor. Elbette son kullanıcıların tercihleri değişiyor. Son kullanıcıların daha büyük boyutlu ürünlere geçtiğini ve tasarım, teknoloji anlamında daha yenilikçi ürünler aradıklarını görüyoruz. Monitör işi için piyasa hala mevcut ancak piyasa dinamikleri değişiyor. Yenilikçi ürünlere sahip daha büyük bir ürün portföyünün bizi bu piyasada başarılı kılacağına inanıyoruz. Piyasanın önümüzdeki dönemde 21.5 inç'lik ve daha büyük ürünlere talebinin artmasını bekliyoruz. Ayrıca çekici ürün tasarımları ve IPS, PLS gibi yüksek kaliteli paneller (her ikisi de Philips ürün yelpazesinde var), tüketici piyasasında hükmedici güce sahip olacaklar. Türkiye'deki kurumsal piyasa da büyümekte ve müşteriler, ergonomi, kalite ve çevre konusunda giderek daha kısıtlayıcı sertifikalandırmalar arıyorlar. Türkiye piyasasının genel anlamda Batı Avrupa piyasasına büyük bir hızla benzemeye başladığını söyleyebiliriz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

kahve yapan model çıkmadıkca artık üst düzey diyebileceğimiz herşey var , dahili webcam , hoparlör , hdmi ile tv izleyebilme , ps3 bağlama , dvi ile pc ve 3d gibi özellikleri barındıran asus , aoc gibi markalar piyasayı karşılıyor.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir